BMW F 650 GS Dakar (2006)

Vlastník Duhýno
Vloženo 20.3.2014
Aktualizováno 22.3.2014

Je to moje první enduro a hned od BMW a hned Dakar verze . Jsem zvědav kam s jednoočkem vyšplháme .

BMW G 650 Xchallenge: Prý se v neděli po projížďce rozbila, ale při pondělním telefonátu byla OK :-D

První dojmy - Nečekal jsem že bude tak velká (mohutná). Líbí se mi nádrž pod sedačkou a dva výfuky vzadu, zezadu vypadá nejlépe. Zepředu se mi nelíbí trčící nehybný blatník . První metry jsem se opravdu bál, po dlouhá době jsem řídil více jak 20 kw :-D, takže velký respect.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co nevědí zda chtějí cross či enduro !!!

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti

První start se mi nelíbil motorka chytla a hned chcípla a po chcípnutí se ozval zvuk startéru jak zasunul, či ci udělal, prý je to normální (několik lidí potvrdilo). První kilometry byly plné strachu zda mě někde nepodjede na mokré silnici, nebo že jí neudržím nohou při zastavení (je těžká). Sedačka mi moc nevyhovuje, jsem chlap a mám ho vepředu . Nemožnost nastavení páky zadní brzdy, jsem vyšší a potřebuji brzdu níže, ale nejde to ?! . Při rychlostech do 100 km/hod má motocykl během náklonu jednu polohu při které má tendenci se povalit do zatáčky, musím ho brzdit aby se nepřevrátil, nevím zda-li jenom můj Dakar, či všechny. V jednom úhlu náklonu začně padat na bok . V terénu jsem již také jel, ale bylo to asi málo, přišlo mi že stojím na místě je se pode mnou houpe zem, prostě pohoda i v rychlosti, dobrá a rychlá ovladatelnost v nižších rychlost .

Duhýno
Duhýno napsal 22.03.14 v 17:18

Vepředu mám Metzelera Saharu a v zádu je Mitas E-08. Už mi to potvrdily 3 lidi co na mém Dakaru jeli, v jednu chvíli se prostě převrhne na bok a musí se klopit proti . Děkuji za body

Pepa66
Pepa66 napsal 21.03.14 v 20:59

Ahoj chlape měl jsem taky Bawlnu z Dakaru (2004) a byl jsem max spkojen. S tím klopením jsem nikdy problém neměl ani do 100 km/h,naopak jsem párkrát odřel spolujezdci botu. Nevím co máš obutího ale chyba může být tady. Teď jsem dal AVON na Tibeta a je to nádherný požitek z přilnavosti, na Dakaru jsem měl Metzeler a taky super .
Přeju hodně šťastných km bez nehod a bez poruch . Dávám 10 b