Ducati Diavel Carbon (2012)

Vlastník Mirossi
Vloženo 16.3.2014
Aktualizováno 15.3.2015

Brutální zrychlení. Super brzdy.
Kontrola trakce, která skutečně funguje.

První dojmy - Již první jízda potvrdila to, co bylo napsáno v mnoha testech. Tedy, že se jedná o perfektně ovladatelnou motorku s těžko překonatelným zrychlením.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře pohodáře, který má ale už něco najeto.

Doplňky na motorce - Plastové díly jako zadní blatník a spodní vanu jsem vyměnil za karbonové.
Stejně tak několik plastových dílů za hliníkové (kryt přední rozety a vodní pumpy). Malý přední štítek výrazně pomáhá při přejezdech po dálnici.
A výfuk obludných rozměrů pak vystřídal krasný Zard, který odkrývá celé zadní kolo.

Po ukončení poměrně aktivní činnosti na okruzích jsem dlouho hledal stroj, který by splňoval moje specifické požadavky. Tedy že již nechci kapotovaný superbike s ultimativní jezdeckou pozicí (té jsem si užil dost), ale musí to být tedy naháč s dostatečným výkonem.

Motor je extra silný. V nejsilnějším módu Sport je reakce na plyn opravdu rychlá. Kontrola trakce zasuhuje jemně a necuká.
Zrychlení je brutální. Továrna uvádí, že je Diavel rychlejší na 100 km/h než superbiky. Řečí čísel je to 2,6 s. Bude to chtít ale hodně dobrou ruku na spojce.

Brzdy. Nejlepší jaké jsem kdy na motorce měl. Prostě Brembo podpořené stavbou motorky (delší rozvor nepomahá pouze akceleraci, ale take deceleraci).
ABS pracuje dobře, neni přehnaně aktivní. A pro podzimní, nebo jarní vyjížďky se jistě hodí. Za mokra dodává potřebnou jistotu.

Jediné co bych vytknul je snad podvozek. Pri prejiždění děr je trochu neklidná přední vidlice. Ale oproti superbikům na stejném místě je přesto znatelně lepší.

Jinak se Diavel nádherně vede v zatáčkách (asi překvapení pro mnoho motorkářů) a z vlastni zkušenosti vím, že není vůbec žádný problém držet krok s dobrým superbikerem.
Výjezd ze zatáčky, kdy se člověk může spolehnout na dobře pracující trakci a ohromný točivý moment, navíc podpořený dobrým nabržděním skvěle fungujících brzd je něco, na co se špatně hledá odpověď.

jps13
jps13 napsal 19.08.21 v 19:18 10b.

Diavel je Diavel-super mašina a pěknej vejfuk.

renka18
renka18 napsal 15.03.15 v 15:02

to je ale býk

OriginalFox
OriginalFox napsal 15.03.15 v 11:31 10b.

Být mladší tak bych se těžko rozhodoval, co si pořídit. Když jsem ji viděl poprvé na výstavě v Holešovicích, tak mi spadla brada a to mi zas tak často nepadá. A to jsem jiná krevní skupina . Brutal super stroj. Vizuálně nádhera, šíře gumy není co dodat , po technický stránce supr .

Mirossi
Mirossi napsal 26.08.14 v 21:55

Zitra jsem v Brne

SPIJKER
SPIJKER napsal 24.08.14 v 11:52

pockej chces rict ze drzis krok s dobrym superbikerem na SP? ...ze on Te na Duby setri...? kurňa.. je to teda zajimavej vehykl.. a nejsi ani prvni kdo ji chvali z okruhu... No a za kolik s ni je zkusmo Most nebo Brno? ..CO? ...to si cas najdes vyzkouset ne?