Yamaha MT-09 (2013)

Vlastník Donx
Vloženo 13.3.2014
Aktualizováno 8.4.2023

Lehka a Drava. Perfektni fun bike co vycaruje usmev na rtech.

Motorka koupena od WestLondonYamaha - Perfektni. Finance vyridili behem kratke chvilky. Vse slo jak po masle

První dojmy - Prvni dojmy jsou pozitivni. Cely test ride jsem se jen smal. Neda se srovnat s XTckem. Idealni na krasne slunecne dny. Dnes jsme spolu prvni den. Jsem prekvapeny jaky uzasny tak ten motor ma. Skoro ani radit neni treba. Muzete jet na 5ku klidne 20 a bez podrazeni zas vystrelit. Jsem zvykli s XT radit a podrazovat kazdou chvili a toto je uplny opak.

Motorku bych doporučil pro - Pro kazdeho kdo ma rad zabavu. doporucil bych ji jak zacatecnikum kvuli mapam. Mapa B da 85k a to je docela pohoda. Tak zkusenym pilotum. MT series je super.

Doplňky na motorce - Full Exhaust Akrapovic
Original Yamaha nosic kufru
Yamaha 50L Kufr
Bagster kozeny tank cover
Heated Grips Daytona
R&G Forks protection and hadle bars protection.
Radiator protection
Datatag
Prodlouzene blatnicky

Zkusenosti jeste nemam. Jdu si pro ni v sobotu a nemuzu se dockat. Paradni motor s uzasnym pruznym prubehem v kazdych otackach. Brzdy me mile prekvapili jak reaguji. Myslim ze kdyz pridam vetsi screen bude vhodna i na delsi presuny.

15.03.2014
Dnes jsem si MT09 privezl s West London Yamaha. Byl to predvadeci model registrovany nekdy v zari a za tech 7 mesicu najezdil pouze 350mil
Motorka ma porad zaruku a je proste jako nova.

MTcko ma elektronicky nastavitelny plyn pro tri ruzne rezimy
A: je ostry a da vam maximalni vykon. Motorka jde krasne na zadni i na dvojku.
B: je takovi linejsi idealni do mesta
ST: je nastaveny automaticky hned po nastartovani. je to neco mezi A a B podle me trochu zbytecny ale je tam.

Display je krasne citelny na slunci a jsou na nem udaje o zarazeni rychlosti. Spotrebe jak aktualni tak muzete prepnout na prumernou.
Teplota motoru i vzduchu. Ujete kilometry i Trip 1 a Trip 2. nevyhoda je ze tyhle informace musite prepinat podle toho co vas zajima

02.04.2014
Prvni servis je za nama a i 850 mil. Moc dobre se mi na MT09 jezdi. Opravdu neni co vytknout. dela co se od ni ceka ;)
Uz pomalu planuji nejakou tydeni letni dovolenou.

03.05.2014
Dnesnim dnem uz mame nejake ty kilometry za sebou a muzu rict ze motorka je vhodna pro vsechny kdo radi zabavu cestovani a i mestske presuny.
Tim jak je lehka tak ve meste mezi auty uplna balada.
Cestovani vhodne s par doplnky. Jako je stitek jinak vas muze odfouknout.
A zabava je kazdopadne hlavni benefit tehle masiny. Vzdy mi vyvola usmev na rtech jak u maleho kluka. Vypada to ze tuhle uz asi pryc nedam. Nasel jsem to prave.

09.10.2014
K dnesnimu dni 2800 mil
Dnes v Yamaze na recall
Byl vymeneny kabel u predniho svetla
Dale jsem na zaruku nechal menit napinak retezu ktery pri 3000 otackach podivne chrastil
Dale preprogamovani ECU tak ze uz na mapu A neskube jak skubala.
Take jsem nechal vytahnout s vyfuku Db killer, ted je motorka pekne hlucna, ale planuji Db killer zkratit a pak jej vratit. mel by pak jit vytahnout uz lehce a zvuk zustal o neco tlumenejsi ale ne uplne. doufam ze bude porad znit skvele.
Nechapu kde u Akrapovice udelali chybu ale vyndat to svepomoci je opravdu prace jak na kostele.

13.10.2014
Dnes jsem provedl Upgrade Db Killera. Byl zkraceny na polovinu tak jsem zvedavej jakej bude mit zvuk s polovini zacpou :D

02.09.2015
Vyměnil jsem sedlo. Ted mám sedlo ze Street Rally a je to mhohem pohodlnější než Comfort, dokonce mi příjde že tam i lépe sedí. Výška sedla je ted na 850mm tak že mám lepši výhled a charaktr jizdy je víc do motarda a to se mi líbi.

Vyměnil jsem štítek za hlinikový ve stylu Street Trackeru

Tom919 napsal 18.03.17 v 17:47

Tom919 napsal 18.03.17 v 17:47

Tom919
Tom919 napsal 18.03.17 v 17:41 10b.

_alex_
_alex_ napsal 24.06.15 v 12:28 10b.

Ten prvni dojem jsem mel uplne stejnej!
Usmev od ucha do ucha.
Ted uz mam ji v garazi...

Woky
Woky napsal 14.01.15 v 20:52 10b.

deset bodů pro všechny