Yamaha FZ8 N/S (2011)

Vlastník mizun
Vloženo 4.3.2014
Aktualizováno 4.3.2014

Parádní stroj, akorát trochu nezvyk čtyřválec... Dost u mě rozhodoval taky posez, jelikož mám necelých 190cm. Motorka působí na první pohled "masivně", dělají to plasty kolem nádrže. Každopádně pro mě ideální.

Kawasaki Z 750R: Dostupnost...

První dojmy - První dojmy z jízdy byly smíšené, jelikož je to můj první čtyřválec. Každopádně po pár nalítaných kilometrech musím říct, že to zase tak špatný není :) Uvidíme tuhle sezonu, až se seznámíme o něco více.

Motorku bych doporučil pro - Motorka vhodná pro mírně pokročilejší, neřekl bych, že je to až taková divočina. Chce to pochopitelně jezdit s rozumem. Uvidíme tuhle sezonu, jak nám to půjde. Poté se rozepíšu více.

Doplňky na motorce - Padáky, rolničky, Akrapovič, kryt zadního sedla.

Když jsem si vybíral novou motorku, byl pro mě rozhodující posed. Nejsem totiž nejmenší, takže byla moje volba v kategorii NAKED bike značně omezena. Rozhodoval jsem se mezi Kawasaki Z750R, která bohužel nebyl k mání, když jsem sháněl a když už byla, tak ne zrovna od důvěryhodných zdrojů. Nakonec jsem sáhnul právě po této krásce.

Designově bych zhodnotil motorku velmi kladně, i když je to samozřejmě věc názoru. Podle mě se akorát nepovedl originální výfuk, ale jelikož tam mám Akrapoviče, tak to není můj případ. Nicméně pořádný zvuk i bez vložky to má až ve vyšších otáčkách, jinak to moc kraválu nenadělá. Motorka by měla být slyšet v rámci možností.

Najel jsem necelé 2 tisíce kilometrů, takže nemůžu detailně hodnotit. Měl jsem na tom parádní gumy, takže jízda byla naprosto parádní, akorát si pořád nemohu zvyknout, že je člověk pořád na brzdách, které fungují zatím dobře, ale nezkoušel jsem jejich 100% účinnost. Podvozek na můj vkus tak akorát zadek tvrdej, předek ujde. Ovladatelnost fajn, člověk sedí vzpřímeně relativně, což jsem potřeboval.

Motorka nejlépe využitelná ve městě a na kratší výjezdy kolem komína. Tzv. na blbnutí.

Nicméně je to naked bike, takže pojem cestování je dost relativní a názor na to má každý jiný. Pro mě za mě, bych na tom jel klidně i na Isle of Man, přece jen mi není padesát a nejsem žádnej rozmazlenej sráč =)))

vojtech87
vojtech87 napsal 05.03.16 v 14:45 10b.

Nádherná, ten Akrap a klín jí hodně sluší

Ladinek32
Ladinek32 napsal 05.03.14 v 09:42 10b.

Super mašina

Sleeppy