Aprilia SL 750 Shiver (2011)

Vlastník luke_duke
Vloženo 22.2.2014
Aktualizováno 23.4.2014

Motorku jsem koupil v půlce února, takže jsem se na ní projel jen kousek, ale přijemně mě překvapil průběh motoru a reakce brzd.

Motorka koupena od FIRMA:mojemotorka (Olomouc) - Na motorce jsem bohužel našel skryté vady, při koupi jsem se na ni byl podívat a stála v prodejně naleštěná, když jsem si pro ni o týden později přijel, tak byla ještě mokrá z toho jak ji umývali (nedokázali vysvětlit proč). A další věc, bylo mě řečeno, že na motorce byly oleje vyměněny, ale po ujetí cca 20km se na mě rozsvítila kontrolka servisu. Hned jsem zavolal do firmy a bylo mě řečeno, že zjistí ke se stal problém a ještě v ten den mě zavolají, ale ozvali se až po několika dnech. Další nepřijemnou zprávou je, že po ujetí cca 900km (tudíž motorka má najeto celkem 10800km), tak pod na hlavou na zadním válcu začal prolínat olej.

Kawasaki Z 750: byla na mě malá
Yamaha FZ6 Fazer: aprilia má lepší design
Honda CBF 600S: už je na mě příliš cestovní
Ducati Hypermotard 1100/1100S: cena

První dojmy - Dobrý posed, sedlo je dost široké, brzdy velmi dobře reagují už jen na dotek páčky. Motor zabírá už v nízkých otáčkách a má plynulý průběh, bohužel jsem ještě nestihl vyzkoušet všechny palivové mapy, ale ve sportovním režimu motorka jde okamžitě za plynem, takže doufám, že mě nebude chybět výkon v průběhu sezony. První kilometry jsou zamnou a nemůžu se nabažit chováním motorky. Brzdy jsou výborný, průběh motoru klidný, ale zároveň okamžitě reaguje na plyn, tak jak chci. Výborně se skládá do zatáček. Sedlo je perfektní jak pro klidnou cestovní jizdu, tak i na "blbosti".

Motorku bych doporučil pro - Tak jak psali lidé, kteří tuto motorku testovali : "Motorka není pro někoho, kdo touží po nekonečném stádu koní, ale spíše pro někoho kdo si chce užít zatáčky." Před touto motorkou jsem měl yamahu R1 a musím říct, že tyto motorky se nedají srovnávat, protože každá je úplně jiný styl. Ale abych řekl pravdu, tak výkon na R1 se na českých silnicích na plno využít nedá, takže mě pořád chybělo takové to vnitřní uspokojení. Tudíž bych shivera doporučil lidem, co se chtějí s plným nadšením projet i po našich silnicích.

Doplňky na motorce - Na motorce jsou padací protektory od rutan.cz, do měsíce plánuji přidat ohýbací páčky a výfuky od rptuning.

Jak jsem již řekl, motorku mám krátce a dá se říct, že jsem se na ní ještě pořádně nesvezl. Nicméně hned při první krátké projíždce jsem zjistil, že motor má plynulý průběh otáček a brzdy reagují už jen na dotek páčky. Motorka se dobře skládá do zatáček, je poměrně klidná a zároveň dělá přesně to co chci. Jsem zvědavý na to, jak se motorka bude chovat při jízdě se spolujezdcem. Trošku mě mrzí, že pod sedlem není skoro žádný úložný prostor, dáte tam maximálně nářadí a reflexní vestu, bohužel místo na lékárničku, pojistky a žárovky jsem zatím nenašel.

Na motorce mám momentálně najeto něco okolo 1000km a co se týče jízdních vlastností, tak nemůžu říct půl slova. Vyměnil jsem přední dunlop za okruhovou bridgestones a motorka se úplně změnila. Chování v zatáčkách výborné, brzdy ostré, průběh motoru plynulý. Cestování ve dvou není žádný problém, sice jsme během jednoho dne najeli jen asi 150km, ale nemůžu říct, že bych měl nějaké bolesti. Jediné co bych podotkl, tak mě vadí výfuky, je od nich rozpálené celé sedlo a po několika kilometrech to není moc přijemné, takže během května koupím laděné. Jediné co bych vytkl, tak sice jsem na motorkách pořádně poslední dva roky nejezdil, ale takové věci se nezapomínají a jakmile jsem se do toho rychle vrátil, tak mě začali trochu chybět kobylky v motoru...

Devil007
Devil007 napsal 24.02.14 v 16:05 10b.

Myslím, že dobrá volba...

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.02.14 v 15:01 10b.

Moooc pěkná italka