Yamaha YBR 125 (2005)

Vlastník Krteek
Vloženo 15.1.2014
Aktualizováno 15.1.2014

Je to mazlík a plnohodnotný člen rodiny. :)))

Honda CBF 125: Nelíbila se mi, ale byla nastejno s cenou

První dojmy - Ze začátku pro mě výkon stačil, ale teď by to chtělo její větší sestřičku ( Yamaha YBR 250). Ale na obranu musím říci, že je lehoučká a mrštná.

Vybral jsem si ji především kvůli její nesmrtelnosti. Co jsem četl na recenzích a fórech, nikdo si nijak extra nestěžoval. Zato CBRo a CBFko bylo trochu více hanbeno ve výdrži.
Mám nalítáno asi kolem 1 000 km, převážně na ní lítám do školy. Ještě jsem nezkoušel nějaké extra náklony, ale když jsem neopatrně vlítnul do zatáčky a šel jsem do většího náklonu, nic nenamítala a poslechla. Přeci jenom jsem pořád začátečník, takže chování nedokážu tolika rozpoznat, ale nijak hrozně se nevlní. Brzdy jsou taky fajn. Musíta na ně hodně zatlačit, takže při začátečnické neopatrnosti se nemusíte bád a klidně za ně vzít. Vzádu mám bubnovku, možná je to nastavením, ale ještě se mi nekousla. Ovladatelnost, jak jsem již psal, je dobrá a při rozjezdech vás nebude obtěžovat vysoká hmotnost. Úložný prostor je akorát pro malou lékárníčku a sadu nářadí, avšak má vzádu plotnu, takže nějakej kufřík tam namontujete. Spotřeba je parádní a jelikož má nádrž kolem sedmi litrů, 300 km na jedno natankování není problém. Se spolujezdcem to nemá cenu, jelikož je Prdelka ( tak jí říkám) slabá. Poruchy zatím žádné, snad bych chtěl jenom pomluvit kryt rozety, který se opírá do krytu řetězu a sem tam to zachrochtá.
Prdelka je dělaná do města a na okresky, takže kam se hodí je jasné. Cestovat jsem ještě neměl tu čest, ale kvůli malému výkonu bych to moc dobře nepůjde.