Babetta 207 (1978)

Vlastník mathulo
Vloženo 12.1.2014
Aktualizováno 12.1.2014

Pekelný stroj, bolšaja těchnika aneb Babetta 207/200.

První dojmy - Pri mojej váhe okolo 100kg (mám výšku cca 1,92) ide Betka cca 43 km/h (s vetrom v chrbte 45 km/h). Aj menšie kopce, napr. nadjazd nad železničnou traťou zvláda bez, alebo s minimálnym prišlapávaním.

Motorku bych doporučil pro - Mladý motorkár bez technických zručností, začínajúci veteranista.

Stroj som si zaobstaral na jeseň 2013. Prečo práve 207? Žiaľ, v detstve ma to akosi k motorkám neťahalo. Veľká láska k motorkám u mňa začala asi pred rokom. Nevravím ale, že som sa pred tým neotočil za Panelkou, alebo Kývačkou. Postupne ma to ťahať si kúpiť vlastný motocykel. Vo vodičáku mám len B a AM, čiže v reáli pripadali do úvahy iba čínske skútriky alebo stará poctivá Babetta (čím by som si zároveň splnil sen mať starší motocykel). Pôvodne som uvažoval nad 210, ale spolužiak vravel, že má doma starú jednorýchlostnú Babettu. Tak sme sa teda dohodli na kúpe. Potešilo ma, že sa jednalo o typ 207/200 z roku 1978. Žiaľ Babetta bola v dosť dezolátnom stave a opravu sa kvôli technickým problémom akosi nepodarilo ukončiť. Asi v septembri som na stránke bazoš objavil inzerát tiež na 207/200 za dobrú cenu. Dlho som neuvažoval a Betka už putovala z Nových Zámkov v zadnej časti Wolkswagenu Sharan.
Na jar chystám dať Betku dať do čo najpôvodnejšieho stavu z výroby.

Aj keď je pre niekoho Babetta len bicykel s pomocným motorčekom, pre mňa je 207 plnohodnotný veterán, ktorý už takmer zmizol z Českých a Slovenských ciest. Predsa len, práve na mopedoch a malých motocykloch začínala väčšina motorkárov. Vďaka mopedom mohla veľká časť obyvateľstva začať jazdiť v jednej stope. Ja osobne radím Babettu spolu s Pionierom medzi najvýznamnejšie výrobky slovenského strojárenstva.

Kobylak
Kobylak napsal 14.01.14 v 19:31

Mnoho zdaru a km! další oživená kráska

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 14.01.14 v 18:46 9b.

at slouží

SIKI_z_Goralie
SIKI_z_Goralie napsal 14.01.14 v 17:40

palec hore...když kouknu na foto , vzpomenu na své počátky

jamal16
jamal16 napsal 14.01.14 v 15:25

super kdo na tom nezacinal

winks
winks napsal 12.01.14 v 09:05

Pěkné fotky a krásný kus nedávné historie