renocar_unor

Simson S 51 Elektronik (1990)

Vlastník Kedar011
Vloženo 26.11.2013
Aktualizováno 26.11.2013

První motorový povoz, který mě dostal k motorkám.

Motorka koupena od Petr - Koupeno od známého. Motorka v nic moc stavu. Ani nejezdila.

Honda NSR 125R: Moc drahá.
ČZ 125: Nelibila se mi.
Jawa 350/638: Moc těžká.

První dojmy - Že to jede strašně moc :-D (před ní jsem jezdil na Jawě Mustang bez papírů). Při zařazeném 4. rychlostním stupni to pořád táhne. Motorka se hezky naklání a je stabilní. A jde to nastartovat i bez roztlačení.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky kteří nejezdí víc jak 25km od domova. Delší cesty jsou nudné i když jsem je taky zvládl. A lidi kteří požadují spolehlivý stroj, na který není potřeba šáhnout.

Doplňky na motorce - Gripy ProGrip, kufr Givi E30 Tour, přední kolečko 16 zubů, boční stojan, přední blatník plastový těsně nad kolem, zamykací uzávěr nádrže, držák na telefon, výfuk z Endura.

Nechtěl jsem Jawu a na stroje renomovanějších značek nebyli peníze, takže bylo jasno. Sice malý obsah, ale díky 4. stupňové převodovce to celkem jelo. Vyměněno přední kolečko za o jeden zub větší a už to mělo i nějakou rychlost. Brzdy nic moc, podvozek blato, ale tehdy mi to bylo fuk. Jelo to a nemusel jsem šlapat na kole. Jezdil jsem s ní i po lese a dalo se. Velice spolehlivá, jen to chlazení vzduchem je při delších jízdách v plné rychlosti méně účinné a dochází ke ztrátě výkonu.

hruso25
hruso25 napsal 26.11.13 v 22:13

Chcelo by to doladiť,ináč môže byť.