Yamaha TDR 125 (1998)

Vlastník Kuba402
Vloženo 21.9.2013
Aktualizováno 20.9.2015

Obrovské cestoní enduro které má síly na rozdávání i když je to 125ccm motorka.

Motorka koupena od tylki (Vřesina) - Velmi dobré. Vše co jsem chtěl v tom mi vyhověl. Dal mi tam novou přední gumu, zadní zánovní a se vším poradil.

Yamaha DT 125 X: Nikdo okolo ji neměl a dojíždět daleko to se mi nechtělo abych pak byl zklamaný ze stavu moto a bylo by mi líto projetých peněz.
Suzuki DR 125SM: V okolí byla ale líbila jse mi pouze vzhledově na moji postavu moc malá.
Yamaha TDR 125: Tu jsem koupil, prodával to jeden z vesnice takže to bylo kousek a veďěl jsem že se k ní on i předchozí majtel dobře choval a byla po celkové GO. Majtel mi doložil GO starými díly i Účty

První dojmy - První jízda ? No když jsem na to sednul jsem si myslel že jsem na koňi strašně vysoká ( já měřím 193cm) oproti Yamaze YBR 125. Zvuk hodně dobrý v kombinaci s laďákem Gittanelli luxus. Před koupí jsem se jel projet a bylo to něco neskutečného tahalo to jak o život i když jsem jel štvrt plynu a v 7 000 otáčkách se otevřelá přívěra a já se pomalu neuměl udržet. Nelíbí se mi ,že nemá ukazatel paliva protože nemám odhad kolik tam toho ještě je.

Motorku bych doporučil pro - Tak dnes 29.6 jsem na mojí TDR už najel 5 000 kilometrů a myslím si že už bych mohl něco napsat :) Tak Velké mínusy co jsem zjistil jsou brzdy. Jo ony brzdí ale když vym fouká do zad jste rozjetí na nějakejch 120 chcete to ubrzdit rychle tak brzdíte i očima. Ale nikdy se mi nestalo že bych něco neubrzdil. Také velké mínus je že mi už čtyřikrát za 5 000 km prasklo těsnění pod hlavou. Musím zaklepat todle co tam mám teďka už drží necelých 3 000 kilometrů. A abych jenom nepsal zápory tak napišu i klady co jsem za tuto dobu používání zjistil. Teploměr je hodně dobrá věc když vám praskne těsnění pod hlavou a mizne vám voda. Rychlost po namontování o zub většího pastorku se zvedla a cestovní tempo je teďka okolo 100 km/h. Namontoval jsem si zásuvku a lituji toho že jsem to neudělal už dávno předtím, je to úžasná věc

Doplňky na motorce - Laděná koncovka výfuku KTM
Proužky na kolech
Zásuvka na 12V
Motoalarm
Jinný kryt řetězu

Motoka jede fakt bonbasticky oproti YBR jede hodně luxusně.
Zvládá snad všecky cesty co jsou na asvaltu se cítí jak doma tak samo i na polňačkách a silnicích s dírama se cití taky dobře. Mám ji otevřenou na 17 kw řidící jednotkou od Igintechu, laděnou koncovkou Gittanelli.

Podvozek je super silný rám Deltabox je super nic se nikde nekroutí nevrže. Motor je to dvoutakt který je stejný jako ze známe motorky Yamaha DT 125 takže díly jsou dobře dostupné a dá se sehnat všecko.

Brzdy brzdí parádně v předu dvoupístek a vzadu jednopístek brzdí skvěle až se někdy bojím za tu brzdu pořádně zatáhnout.

Ovladatelnost má super i když váží 130 kg tak se s tím manipuluje skvěle. Hodně dobře sedí na silnici dá se skvěle klopit ale zatím mám najeto něco málo nad 100 km tak se ještě seznamuji.

Spolujezdec a jezdec mají k dispozici velmi pohodlné sedlo. Mně jako řidiči se sedí lépe než doma na gauči a spolujezdci si nestěžovali a říkali že se na tom sedí dobře a místa je dost.

Úložný prostor mám pod sedlem. Není to nějaký zázrak ale nějaký vercajk, lékarnička, reflexní vesta, flaštička s olejem a nějaké ty drobnosti se tam dobře vlezou.

Spotřeba no ta už u tedle motorky není silnou stránkou. Žere to jak tank 6l na 100 km je opravdu dost oproti 4t ale zase ze 4t bych tu srandu asi nezažil.

Servis mám u původního majtele co tu motorku dobře zná ale jinak servisů je taky hodně.

Poruchy jsem mněl zatím 2 a pokaždé to byl zaseknutý plovák a stačilo poklepat do barbecu a jede se dál.

HonzaRy
HonzaRy napsal 25.04.14 v 19:47

Zdravim,chtel bych se zeptat jestli by motorka zvladla i polňačky a lesy a jestli by nebylo nejak mozne dodelat ukazatel.. Nejak pres nejaky plovak do nadrze a pridany budik.

HonzaRy
HonzaRy napsal 25.04.14 v 19:45

rychlíkDenny
rychlíkDenny napsal 09.02.14 v 18:43 10b.

Přeju hodně šťastných kilometrů a ať šlape jako hodinky :)

PIMPulin3
PIMPulin3 napsal 29.01.14 v 18:40 10b.

Díky za koment, také ji máš pěknou tak přeji spoustu šťastných kilometrů

Více na: http://www.motorkar...omentare&scr=160