Honda CBR 929RR Fireblade (2001)

Vlastník MaraVFR
Vloženo 17.9.2013
Aktualizováno 14.2.2017

Jak se říká Honda je Hujda pro každýho.

Suzuki GSX-R 750: podle recenzí slabé brzdy, o proti 929 nepohodlné
Honda CBR 954RR Fireblade: finance a nějak se mi jeví 929 hezčí, pohodlnější... :)
Honda VFR 800: říkal jsem si že by mohl být návrat ke kořenům, ale chuť vyzkoušet Fároška byla větší :P

První dojmy - Celkem mi sedla do ruk. Na to, že jsem poměrně vysokej vlezu se tam akorát. Nevím co mají všichni s tou linearitou, mě se to líbí. Zatím máme spolu pár km a ladím údržbu co poslední majitel pěkně zanedbal. Tak až přibudou km napíšu víc. Ale je to láska na první posez :P

Doplňky na motorce - Laďák, padáky, plexi, jinak v originálu

Na začátku bylo VFR, potom Speed, který mě nechal nahlídnout pod roušku výkonu, Fazer ji odkryl a já poznal co je to 100+ HP. Prostě a jednoduše banán :D. Daytona mi ukázala jak se sedí na sportu a jak to není vůbec nepohodlný. Jen jí pořád něco chybělo. Chybělo jí H , nezlobte se na mě, ale v Hondě prostě ví jak postavit bike.

A 929 se jim povedla a snad ji ušili přímo na mě :). Vlezu se tam, je to pohodlný. Zpracování A1 a i po 12-ti letech všechno drží jak má, nic nevrže, prostě paráda.

Jízda zatím pár km, přeci jenom se nám to počasí trošku kazí. Zatím mohu říct, že i přes totálně zamr... vzducháč to jede pěkně, podvozek musím doladit na svoji váhu. A jestli se dočtete, že potřebuje tlumič řízení, mají všichni 100% pravdu. I když troška adrenalinu neuškodí :P. Nebo nejezděte po českých silnicích.

Co se týká mého kousku. Poslední 3 roky ji vlastnil supr jezdec, guma uprostřed na odpis a boky jako nový, vzducháč snad ani neviděl, řetěz obalenej 100 letou špínou, ale jinak původní stav s pár škrábanci.

Už se těším na pořádnou porci kilometrů.

Po teto sezone mame najeto spolu 6000km. Koupili jsme si racing plexi, seridili ventily, dali nove loziska do predniho kola, vduchac, retezovku atd.

Nej gumy jsou Dunlop Sportmax GP, drzi jak pribity :)

Co dodat? Je to supr univerzal, zvladne kratky vyjezd do zatacek i vejlet kolem CR, aniz bychom trpeli :P

casius007
casius007 napsal 02.06.14 v 20:08 9b.