MZ 125 SM (2004)

Vlastník tomiik95
Vloženo 28.8.2013
Aktualizováno 28.8.2013

Jezdím pořád, kdekoliv a za jakéhokoliv počasí.

Yamaha DT 125 R: důvod neuveden
Yamaha YZF-R125: Strašně drahá a malá
Aprilia RS4 125: Taková malinká motorka

První dojmy - Když na motorce sedíte, opravdu sedíte na něčem, není to žádnej ficht či simson (nic proti) kde každých 20 metrů přemýšlíte, jestli tu motorku máte stále pod sebou. Jediná věc, která mi vadí je, že nemá otáčkoměr a palivovku, jinak jsem spokojen a vřele doporučuji

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, kteří vyčnívají, motorka se hodí pro lidi kteří mají 180cm +. Já měřím 185cm a myslím, že je to akorát, v provozu máte přehled na semaforech vidíte až úplně dopředu :)

Stará dobra MZ, je to značka, která vždy dělala motorky, které držely. Poté co sem si ji dovezl domů sem se dočetl, že je to jeden z nejlepších motárdů co se vůbec kdy vyráběly, tak jsem si oddychl.

Motorka má výborné jízdní vlastnosti, motor je na akceleraci raketa, mám pocit, že by to nandal i "superbikům" se stejným objemem, ale ještě jsem to nezkoušel :) Brzdy, brzdí :D párkrát se mi stalo, že auto předemnou z ničeho nic začalo brzdit, ale nikdy jsem se mu úplně prdele nedotkl, občas to bylo o fous, ale jinak bez kolize. Podvozek, pérování, tlumení jsou na výbornou, už několikrát se mi stalo, že si to valíte mezi vesnicema 80km/h a najednou díra nebo i vyfrézovaná silnice, nikdy, žádnej problém, skoro ani necejtíte, že jsem něco přejeli. Spotřeba se pohybuje samozřejmně dle řidiče, myslím, že ze začátku každý šetří motorku, protože si na ní zvyká, ale jak je po jedné sezóně, už každému pířjde 125 málo a rve z ní co to dá (tudíž kolem 4l/100).

Poruchy zatím žádné, když nepočítám to, že se předchozí dva majitelé na motorce jen vozili a já než se začal vozit tak sem opravoval, ale jak říkám já, po devíti letech co se motorky nikdo ani nedotkl, musel přijít někdo kdo jí dá zas trošku dokupy.

Motorce nejvíc sedí silnice, samozřejmě také kvůli pneumatikám, ale dá se jezdit i po pevných polňačkách. Můj tatík vyzkoušel, že na mokré trávě a silničních pneumatikách motorka moc nedrží, naštěstí to odneslo jen zrcátko :)

Milan1963
Milan1963 napsal 28.08.13 v 22:24

basejezek
basejezek napsal 28.08.13 v 19:28 10b.

Supr mašina. Podvozek neskutečnej a krásně táhne i ve 2 lidech. Krom dostupnosti dílů není co vytknout :)