Yamaha WR 250X (2011)

Vlastník vory42
Vloženo 21.7.2013
Aktualizováno 4.1.2014

Pro mě zcela dostačující , úžasnej stroj.

Motorka koupena od Pacl (Humpolec) - Super !!!

Suzuki DR 400: Protože Yamaha je Yamaha

První dojmy - Při prvním kontaktu z touhle motorkou jsem si uvědomil , že je to parádní stroj a hned mi došlo , že nějakou dobu spolu vydržíme! Parádní ovládání , chvilkama mi připadá ,že jedu na kole! Na 250ccm parádní výkon a jízda do 100km/h super!

Motorku bych doporučil pro - pro všechny , který nemaj tolik zkušeností a pro ty , kteří najezdí hodně kilometrů ve městě a dělají na supermotech píčoviny ve městě :-)

Doplňky na motorce - Bude výfuk FMF

Předem píšu , že jsem chtěl Supermoto , byl to takový můj dětský sen Vybíral jsem už delší dobu. Jsem poutanej hlavně na auto , dost toho najedu. Abych ulevil autu , koupil jsem skůtra Yamaha Aerox , po chvíli ježdění ve městě a někdy i meziměsto se ve mě probudily geny , kterýma moje hlava oplívala od nějakých 8-9 let , kdy mi táta dotáhl domu první babetu a hned po ní následoval první fichtl. Po několika měsících jsme spolu z bratránkem začali drandit na Yamaha DT50 r.výroby 1980! Motorka byla jako nová(to v nějakym roce 2000-2005 jsme byli největší šéfové). Pak následovala už "silnice" Jawa Mosquito , to bylo poslední moto na kterym jsem během svých dětských let lítal... , tohle všechno během nějakých 7-8 let... Zpět k WéRku. Dost dostalo přednost před Suzuki DR 400 SM , vybíral jsem něco lehce ovladatelnýho a něco s menším obsahem. Potřebuju,aby se motorka rychle ohřála. Do práce to mam kousek,takže v pohodě jí zahřeju , než to chcípnu. nechci , aby to dostávalo nakládačku jako auto. Po přečtení diskuzí jsem jasně ukázal na tenhle střep. První dojmy byly fantastický. Na semaforu se vedle mě mohlo postavit "cokoliv" co potkáte v městskym provozu. Kdejakou oktávku si spolu dáme k snídani. Jedna , dvě , tři a hned tam máme "kilo". velkou roli pro mě hrálo taky něco civilního. Nebránim se povozit se i dál , třeba cesta K.Vary - Praha není žádnej problém. Spotřeba je něco mezi 4-5 litrama , ve dvou se dá taky v pohodě jet. ideální cestovní rychlost je těch 120-135 podle "tachometru" , protože jsem větší postavy a mam trochu širší ramena vítr můj hrudník docela dost polyká... Ze servisních úkonů nic neprovádim. Koupil jsem jen olej ve spreji Motul na řetěz, snažim se po každých 300km to stříkat a čistim jen vzduchovej filtr KN , klasika KN Šampón a olej KN ve spreji. To je tak všechno co bych dodal.

klubko
klubko napsal 09.03.16 v 13:19 9b.

hehe, tak s tím snem o supermotu jsme na tom stejne

rybíz5
rybíz5 napsal 13.10.13 v 14:46

Jinak motorka je to pěkná