renocar_unor

BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník PavelFru
Vloženo 19.7.2013
Aktualizováno 14.4.2017

První dojem : co to je ? Nejede to, klepe se to, je to zvláštní, ale zajímavý, hodně zajímavý, tohle musím vyzkoušet A zkouší se to velmi dobře, ale pozor je to silně návykové !

Motorka koupena od soukromá osoba - perfektní, skvělá domluva, rychlé jednání, lidský přístup

První dojmy - Konečně trochu větší moto s pohodlným posezem. Bmw je specifický motocykl a boxer je zvláštní, ale příjemný, poměrně rychle se na to zvyká a vše působí velmi přirozeně. Sice se pod helmou moc nesměju, ale jízdu si užívám. Asi a tady dvojnásob platí vyzkoušej to, protože jen tak zjistíš, že je to fakt dobrý.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro cestování, asi nesedne každému - je třeba vyzkoušet a ne jednou, dojmy se s každou další jízdou mění a u mě to bylo k lešímu. ( po 2000 km jsem nadšen!) Myslím, že motorka by mohla sedět každému komu vyhovuje dieselové auto, hodně mi to připomíná ten pocit pro porovnání. Takovej dělník, který tahá, má sílu, nežere, ale když se po něm chce výkon ajajaj takhle to asi nepůjde.

Doplňky na motorce - padáky, kryty válců, 3 vario kufr s taškama, vyhřívané hefty, navigace bmw ... myslím, že vše standart bmw

Po GS jsem pokukoval delší dobu a po začátku s hondou, která se mi už nejevila jako dobrý stroj na delší cestování jsem po několika pokusech a svezních osedlal brambora.
Motor je příjemně zvláštní, hodně krouťáku, předjíždění je super, výkonu normoš, je třeba se s ním sžít a trochu víc za něj tahat.
Brzdy zatím bez výhrad, spolu s podvozkem je decelerace velmi příjemná a hlavně se to nenoří na čumák. Ovladatelnost je velmi přirozená a hodně se mi líbí, hlavně ten posez nahoře, širší řidítka, perfektní je ten přehled o provozu z výšky toho bramborového velblouda. Jen za sebou pořád někde slyším polského fiátka 126p, ale v zrcátku není nic vidět asi je moc malej, ale furt se mnou jezdí.

S každým dalším kilometrem mi dochází, že vše je tak jak má být, vše fakt padne do ruky, asi je to to co jsem hledal, to co mi vyhovuje a to i ty blinkry, nyní mi to přijde super.
3 kufry, tak na to se vážně těším jen nevím jak to bude fungovat s těma vnitřníma taškama. (vario kufry jsou samy o sobě dost těžké)
...
Po 1000 km mohu napsat, že gs je skvělý cestovní stroj, bmw je super jak se jede dál, na dálnici budou přesuny úplně v poho a ikdyž je to nuda tak nějak menší než na cbf. Úžasný je to předjíždění v případě potřeby a hlavně jízda na stupačkách.
...
Po 2000 km : spotřeba určitě do 6ti litrů, poslední nádrž 5,6l/100km (50 % dálnice, 50 % okresky, jízda celkem svižná 110 +, dálnice 135 + ), ovládání super, blinkry taktéž, zrcátka se netřepou je v nich vidět hezky, ale tím jak jsou kulaté mají nějak větší % mrtvého úhlu než hranaté na hondě.
...
ta motorka je fakt skvělá. Zase jsem vyzkoušel jiné nastavení zadního tlumiče a jsem jak v pěřině. Motor podle mě nejlépe přede kolem 3 tis otáček +. Při akceleraci od 5000 + ot. Motor se vytáčí velmi lehce. Řazení mi přijde přesné jako na hondě akorát s tím rozdílem, že jednička padá velmi zlehka což u hondy nebylo. Žádné hledání rychlostí a hlavně jejich indikace na palubce, konečně ! Hodně příjemná je dlouhá jednička a dvojka což při jízdě v kolonách nebo po městě je super. I řazení z dvojky na jedničku není žádná krutorána takže převodovka fakt dobrá. Navíc tam padaj rychlosti s příjemným zvukem.
...
další poznatek je velmi příjemný, blinkry se vypínají automaticky, směrovka blikne 15x a vypne se sama ovšem jen za předpokladu, že buď jedu nějakou vyšší rychlostí nebo mám zařazený 3 rs a více ( to musím ještě vysledovat) každopádně se mi to líbí
...
Takže následuje shrnutí za rok 2013. Motorka splnila naprosto všechna má očekávání. Netušil jsem, že to bude takhle dobré a tak návykové. Je to velká změna oproti hondě. Taky se mi podařilo trochu cestovat a ve spojení s GS je to spousty super zážitků. Popisovat motku asi už nemá smysl je prostě suprová. Mám za sebou první servis a vše je krásně přístupné a to mě moc těší, hodně dobře technologicky a uživatelsky vyřešené. Teď už jen dokoupit momentové klíče atd a hurá plánovat další sezónu. Ikdyž byla cena za ojetinu poměrně vysoká mám dobrý dojem. Na kterém se nemalou měrou podílel vstřícný a lidský přístup původního majitele a ne žádný bazarnický na který jsem alergický. Po servisu v bmw s novou baterkou a vše originál to mě fakt oslovilo. Letos končíme na 22 tkm ve zdraví a bez pádu.
...
2014 ... Krom běžného ježdění trochu šotolin v Alpách, nové pneu tkc80, zajímavá zkušenost a bramboře sluší, 32 tkm a šlus zase až v roce 2015
...
2015 ... Tkc najedou v mém podáni asi 10 tkm a zadní je na výměnu. Letos budeme rádi pokud dosáhneme 40 tkm. To je teda ostuda :)
...
2016 ... Nové pneu, alu kufry, které mohu jen doporučit a hurá na cesty. Moc času nebylo a tak jsme dali s kamarádem Albanii a byl to skvělý zážitek, gs fungovalo skvěle, ta motorka je úžasná. Za tento rok jsem najel 5 tis km.
2017 ... v březnu prodáno se 45200 km

Petr_TA
Petr_TA napsal 23.04.16 v 08:54 10b.

Parádní brambora
Super napsaná recenze ...
Až na ty blinkry super stroj
10b

Milan-11
Milan-11 napsal 03.09.13 v 10:54

..nj to se to jezdí na "brambůrce"

Macek01
Macek01 napsal 22.08.13 v 10:12 10b.

Už sem prošel dost kategorií a tahle mašina je super. Tak hodně štěstí

Thurgi
Thurgi napsal 01.08.13 v 14:19 1b.

Přeji mnoho šťastných kilometrů s touhle kráskou.

PavelFru
PavelFru napsal 23.07.13 v 22:43

přesně tak, patří a jsem za to rád