Yamaha YZF-R6 (2007)

Vlastník Ovy86
Vloženo 19.7.2013
Aktualizováno 31.3.2014

Vzteklá Vosa - R6

Vrátil jsem se po 3 letech ke dvoum kolům. Tehdy jsem končil litry tak jsem hledal litra až nakonec mě překvapila tahle šestistovka.

KTM 1190 RC8: Nebyla v Čr žádná v bílé - a v mých finančních limitech
Yamaha YZF-R1: Peníze - chtěl bych big-bang...
Honda CBR 1000RR Fireblade: Rok 06-07 - Všechny co jsem byl byly padlé. Nelíbily se mi některé archaické prvky (přístrojovka) - jinak skvělý motocykl..

První dojmy - První dojmy byly, že se jedu jen podívat a že 600ccm a na 90% nechci.) Ale když jsem jí viděl na živo - ten design .. pro mě asi nejhezčí supersport vůbec.. A když jsem se projel bylo jasno!

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny blázny :-D

Doplňky na motorce - Akrapovič megaphone, led blinkry - pirelli supercorsa.

Motorka je nádherná takový babolap .. Všechno sedí přesně jak to u japonců bývá.
Když jsem se na ní poprvé rozjel, hned za pvní zatáčkou mě napadlo to je "jen" 600?? Takový ty řeči, že do 8 tis to nejede, že je to mrtvé tak nevím, kde na tento názor přišli. Ano když srovnáte a přesednete z 1000 dvouválce - tak se to může zdát mrtvé...

Pokud budu mluvit o srovnání s 1000 čtyřválcem - konkrétně Gsxr-1000 K8 na které jsem toho dost najel. Tak ano rozdíl tam samozřejmě je (kroutící moment - spodní spektrum otáček), ale že by byl ten rozdíl tak markantní to tedy rozhodně ne!

Jako r6 už od 3000rpm má celkem kultivovaný průběh výkonu.. a ta možnost roztočení každé rychlosti až k 16tis rpm je šílená!... Od 8 do 14 tis je takový peklo a takovej projev, že to na litru nezažijete ten řev - to šílené zrychlení nahoře. Něčím mi to připomíná brutální motocrossové 2T))
Na téhle motorce se při jízdě musí dost makat a tím si jí více užijete. Můžete jezdit více na plno než na 1000 kde alespoň já při nájzdu do zatáčky mám staženou prdel, aby to na výjezdu neuklouzlo.
R6 vydrží mnohem hrubější zacházení - tvrdší brždění - agresivnější projetí zatáčky.

Jízda pozadním je také super hlavně na jedničku - kdo si to rád nezvedne když se rozjíždí s křižovatky a hned kousek stojí holky na zastávce. Vrkne te jí a ochotně jde nahoru a navíc kvůli rozsahu otáček se krásně táhne na jedničku dokonce se mi párkrát podařilo kolem 14 tis bouchnout dvojku a pokračovat bez stráty výšky
A zase nemám při zvedání tak stažený zadek jako u litra, kde musí být člověk přesný - protože výkonu je na salto vzad

Měřím 186cm - ergonomie je v pohodě. Ale potřeboval bych o 1cm stupačky dolů. Bolí pravé koleno (hokej :)).. Na okruhu by to bylo v pohodě když jedete palbu posunete se dozadu - při zatáčení musím být posunutý vzadu minimálně na tu pěst mezi nádrží a nádobíčkem Pak je to nádhera posílat to do jedné zatáčky za druhou .. je tak ovladatelná - přímočará a stabilní.

V provozu je to pro mě průser - vydržím tak 10 km a mám toho dost.. Motorka dost brzdí motorem a to sklopené sedlo a vysoké stupačky vás neustále sunou na nádrž a na ruce...

Je to 100% závoďák na výlet to není alespoň pro mojí výšku.

Podvozek - je perfektní!

Ještě, že mám blízko domu dobrej úsek zatáček... Obléknu kombinézu - dojedu si namísto a hodinu jezdím .. přijedu úplně propocenej... Prostě je to sport - do teď jsem pořádně nevěděl jak strašně je to náročné. Profi jezdci musí být fyzicky hodně dobře připravení ... klobouk dolů!!

Závěrem:
Vůbec jsem si nemyslel, že R6 je takhle dobrá motorka! Je předurčená pro okruh.
Podle mě je to náročná motorka pro technického jezdce. Je mnohem náročnější než třeba r1 07 rok.. Jako z 250 nějákého endura bych to jako další stupeň nedoporučoval - je to opravdu peklo tahle r6!

BoB-R6
BoB-R6 napsal 04.06.14 v 20:30

opatrně po prdeli khámo

context
context napsal 13.05.14 v 11:11 10b.

krásna r6 tak ať to lítá a hlavně bez nehod a přeji dlouhou sezonu

Ovy86
Ovy86 napsal 07.08.13 v 16:55

Díky! no je to bestieee včera mě málem hodila na záda... jako by chtěla říct jsi si začal nějak moc na mě věřit ne..

HolkaR6
HolkaR6 napsal 07.08.13 v 12:19

A ty máš ještě suprovější motorku

kubik.simik
kubik.simik napsal 07.08.13 v 11:42

krásná r6, podle mě nejhezčí barevná kombinace. A podepíšu se pod to, co jsi napsal. Já sedlám oproti Tobě už stařičkou babičku,ale měl jsem možnost se svézt i na tomhle modelu a je to nářez. Tak hodně radosti s touhle kočkou do budoucna