Kymco Movie S 125 (2013)

Vlastník Beruška170
Vloženo 16.7.2013
Aktualizováno 19.7.2015

Velmi pohledný, rychlý a obratný, univerzální skútřík.

Motorka koupena od Tomico (Prostějov 1) - dobrý, ochota a snaha, rychlé dodání.

Kymco Downtown 125: momentálně bychom ho nevyužili

První dojmy - Je báječně pohodlný, spolehlivě startuje, citlivý na plyn, rychle se rozjede, rychle zpomalí. S lehkostí svižný. Po pár jízdách mám pocit, že mi padl jako ulitý! Manželovi -187cm- je malinko menší. Sedl by mu více Downtown.

Motorku bych doporučil pro - Doporučila bych ho všem, mužům i ženám, kteří potřebují univerzální motorku. Pro cesty v jednom i ve dvou. Na kratší i na delší vzdálenosti, na dojíždění do práce (životnost skútru nemám v tomto směru vyzkoušenou), pro nakupování a popojížděčky. Je ideální.

Doplňky na motorce - kufr Givi - prodávají se snad nějaké jiné ?

Takže: cesta k tomuto skútru byla dlouhá, nákup byl rychlý. Velmi rychlý. Ve městě mě zradila moje malá Yukinka-karbec. Už mi nenastartovala (studený start). A bylo rozhodnuto. Museli jsme pořídit novou motorku. Slintali jsme po Downtownovi, jenže: je to cesťák na delší trasy a my máme malého kluka, kterého za záda ještě nedáme. Potřebuji motorku hlavně na nákupy, drobné vyřizování apod. Jezdíme tedy sóla, nebo kombinujeme společné výjezdy, když nám kluka někdo hlídá (občas). Výlety ve třech na dvou motorkách musíme odložit. Downtowna bychom teď prostě nevyužili. Fňuk.
Kymco MovieS 125i ? - "bude ti startovat samo!", řekl manžel a ukázal prstem do monitoru. Dokonalý kompromis - pohodlně se na něj vlezem oba (až na ty stupačky!) a sólo jízdy si vychutnáváme každý po svém... WOW!!
Starty jsou absolutně spolehlivé (doufám, že budou i nadále - najeto 1500km).
Jízda - skútřík je krásně citlivý na plyn - zlehka na ťuknutí zrychluje nebo naopak ubírá. Tacháč není nejpřesnější (proměřuje asi o 8km více), na osmdesátce jste podle mého rychle při otáčkách max.7000. Motor si pěkně buble-ševelí. Já ale jezdím v průměru 75, úplně mi to stačí. Nadržence tedy zklamu. Stovečku (falešnou) zkusil jen manžel (tacháč ukazoval 98km/h, ve skutečnosti tedy cca 90 při 7500otáčkách).
Kopce ? - brnkačka, i ve dvou jakoby nepoznal zatížení. Stále si drží 70-80km.
Podvozek - no, na dírách trochu tvrdší posed pro mě-batůžka, ale tlumiče se prý dají nastavit podle potřeby. Vzhledem k tomu, že jezdíme mnohem častěji sóla, nebudeme to zatím řešit.
Brzdy - vážení, divte se, ale Yukinka Speedy brzdila "na místě". Kam se na ni hrabe Kymuška-Múvík. Chce to přísněji chytit-zmáčknout.
Vybavení - prosím pěkně, to je Octávečka mezi trabanty. Na to, jak je "malý", jen stopětadvacítka, je úžasně komfortní. Sedlo je dost široké a vleze se tam i malý batoh!! nebo moje přilba S. Přilbu však dávám do kufru a pod sedlo sázím běžný nákup. Pozor: mínus má prý držák na kufr - pán si na něj naložil 10litrů mléka a on se mu ulomil, říkal nám prodejce. Proto, nepřetěžovat kufr (3-4kg max.!). Mléko nebo dva litry kofoly do kufru zkrátka necpu. Jen lehkou mikinku, pláštěnku apod. Pozornost si ovšem zaslouží skvěle vymyšlená "klokaní" kapsa vpředu pod kapotou. Není sice zamykací, ale zato prostorná. A o mé rukavice či brýle nebo reflexní vestu se opravdu nebojím. Hned nad kapsou, nikoli neprakticky pod sedlem, jak je tomu u Yukiny, je víko od nádrže na 7litrů. To se otevře na poslední poloze klíče doprava. A tankujete. Oceňuji i krytku klíčové dírky (shut víčko ), kdy mi tam nikdo nic nestrčí (párátko apod.).
Světla - nakonec se dostávám ke světlům, jejichž výkon manželovi na Yukince při zpátečních jízdách večer chyběl. U Múvíka jsou světla ok. Svítí krásně a až na malý prostor těsně před motorkou (což je na našich děravých silnicích malinké mínus) vidíte bezpečně a dostatečně daleko před sebe.
Jízda ve dvou - cestování ve dvou na delší vzdálenost máme teprve před sebou. Zatím můžu říct, že do 50km se i přes značně nepohodlné stupačky (nohy si opírám patami o plastový výstupek stupaček a špičky mám při posedu přirozeně vytočené ven, držet šlapku ve směru stupačky není možné-vykroutili byste si akorát nohu v kyčli) dá jízda bez problémů zvládnout. Mluvím za sebe. Na delší cesty bych si ovšem určitě dopřála v tomto ohledu pohodlnější motorku/skútr.

Myslím, že jsem se tím popisem úplně vyčerpala, ale stálo to za to. Kymco MovieS 125i si to zaslouží. )

PS: 1.6.2014, najeto 3600km, spotřeba 2,3l/100km při vyrovnané jízdě do 80km/hod.
A ještě poznámku: před Downtownem jsme se dívali také na Hondu PCX 125. Moc se nám na fotkách líbila. Pak jsme ji ale viděli naživo, u prodejce, který nám dříve prodal našeho Múvíka. Nestačila jsem se vzpamatovat z údivu - malá, poněkud přičapená motorečka, spíše širší než vyšší - taková kačenka. Prostě se mi nelíbila a NESMÍRNĚ se mi ulevilo, že mi manžel přivezl (bylo to veliké štěstí!) právě MovieS 125i. Viděli jsme ho totiž jen na fotkách a rovnou objednali. Nicméně, Hondu PCX 125 přeji všem, kdo milují Hondu! Velikostí, a možná i komfortem, je však Kymco Múvík někde úplně jinde (výrábí se v Thajsku zkrátka pro Němce). Nedám na něj dopustit!
PS2: 15.7.2015, najeto 5700, dávám i stovečku, ale jen zřídka, když se zapomenu Od loňska se změnilo jen to, že jsem přestala používat boční pružinový stojan. Jednou doma mi Múvíček málem spadl. Boční stojan už nebyl spolehlivý, podklouzl, pružina ho stáhla zpět a ... máte co zvedat. Dále, starty už nejsou takový odpich jako na začátku ( možná opotřebení válečků). Ale příliš to nevnímám. Skútřík startuje a jezdí báječně a spolehlivě! Použiji opět mé oblíbené "nedám na něj dopustit. Jsou to moje nožky. ) V 5700 vyměníme olej a koupíme nový řemen variátoru do rezervy-pro jistotu.

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 21.07.13 v 09:08 10b.

Děkujiii To je bomba, když si člověk může proměnit své sny ve skutečnost.. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.. jsem skákala snad 2 metry vysoko.. Hlavně ať tedy slouží a užíváte si ho s manželem k té největší spokojenosti! Jinak máš i parádní popisek motorky.. u toho se člověk i pobaví.. SUPERR!!

sedli01
sedli01 napsal 16.07.13 v 17:53 10b.

Pěknej popis, sice je to pro dva trošku menší, ale na fotkách jde vidět to zapálení majitelů