Honda VTR 1000 SP1 (2001)

Vlastník Bezi29
Vloženo 22.6.2013
Aktualizováno 6.7.2018

Superbiková legenda a mě se splnil sen, že ji mám v garáži.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - CBR 600F oproti této koloběžka s přidřenýma kolečkama. Jede to pěkně, jen si musím zvykat na V2 před zatáčkama a v zatáčkách.

Doplňky na motorce - tlumič řízení, přepáčko, vyšší zatmavené plégo, podsedlovka od ermaxu, rukojeti domino, ukazatel zařazeného kvaltu gipro

26036km - koupě motocyklu

Zamiloval jsem se do ní na první pohled a pořídil jsem si ji po cca 14 000km na CBR 600F. Takže musím opatrně a hlavně si zvyknout na V2. Jinak je vidět, že vyrostla na závodním okruhu... Město na ní projet je za trest, courat na okreskách není taky dobry pač bolí zápěstí, ale když se za to zatáhne tak je to super a už ani člověku nevadí, že sedí na trestné lavici...

Tak už za sebou máme přes tisíc kilometrů a už tak nějak začínám vnímat její vlastnosti. Největší bomba je podvozek, nevlní se, drží krásně stopu až je to zrádny a těžko se mi odhaduje aktuální rychlost. Ještě by to chtělo nové pneumatiky abych měl stoprocentní jistotu. Naopak co mě trošku zklamalo je charakteristika a výkon motoru. Jak se všude říká, mezi hustokrutými střelci že dvouvál jede odspodu, ve středním pásmu a nahoře to umře tak já to mám asi nějaké pokažené. Protože pod 4 000rpm/min se s tím nedá jezdit a motorka dává najevo, že se jí to nepáčí. Kolem 5 000rpm/min se konečně začíná probouzet a u 9 000rpm/min už zas umře. Pak nevím kde má to nízky a střední pásmo otáček. Je pravda, že i během této chvilky dokáže vykouzlit hubu od ucha k uchu, ale já prostě čekal větší agresi a nebo s tím prostě jenom neumím. Hold ještě pár tisícovek km budu muset najezdit abych mohl říct "jede to ja sviňa, ale nesmí to mít v rukách ustrašenej lempl" a nebo "je to nuda"

27150km - nové gumy (Dunlop Sportsmart), nový řetěz (ČZ 530 gold), nové brzdové desky (Brembo-směs silnice/okruh)

27660km - crash Brno

BlackGTI
BlackGTI napsal 03.01.14 v 18:30 10b.

pěknej stroj!

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 30.12.13 v 15:20 10b.

Tiše závidím chlape, koukal sem na ni u Freemota taky, a pak už tam najednou nebyla Je to nádhernej stroj, doufám že bude dělat jen pořádnej rohlík na ksichtě

Sobi
Sobi napsal 10.09.13 v 17:34

pěkná, budeš mezi námi vítán 10b

Bezi29
Bezi29 napsal 30.06.13 v 17:47

diky, no je to ještě poctivě udělaná motorka

Kozel_84
Kozel_84 napsal 29.06.13 v 20:29 10b.

Super !!! V2 ze starý školy jsou super a moc jich není.