Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník Willik
Vloženo 7.6.2013
Aktualizováno 1.3.2016

2013 Kolem Rumunska - Fagaraš, Transalpina, Banát

Vloženo: 08.04.2014, Uskutečněno: 23.08.2013, Stav tachometru: 24000 km, Zhlédnuto: 30x

Vrchol sezóny 2013 korunovala týdenní cesta kolem Rumunska.
Fagarašské pohoří jsme už navštívili, věděli jsme co nás čeká.
Tentokrát jsme to ale nejprve natáhli více na jih, do českého Banátu a místních vesniček s malebnou lidovou architekturou a kulturou - v Gerniku jsme oslavili česko-rumunskou svatbu - záležitost, kterou se podle místních podaří zažít sotva 1× za 6 let. Místní muzika, české pivečko, čevabi, klobásky a cujka...

Projeli jsme podél Dunaje k přehradě "Železná vrata", zpátky do hor, překvapil luxusní asfaltek a vyjímečné počásko na Transalpině, na vrcholku jsme dokonce ve stanech přenocovali.

Transfagaraš - tentokrát se nám ho podařilo projet vč. tunelu (minule byl ještě pod sněhem). Projeli jsme i několik offroudích stezek pro zpestření a vyzkoušení tuhosti rámů a odolnosti tlumičů (odešlo mi gufero pravé vidle)

Městečka Racos, kamenolom a jezero, Bicaz, turistická atrakce - soutěska u Bicazi, Sibio, Sapanta - "Veselý hřbitov", nejvyšší dřevěný kostelík a nocování na zahradě u místních mezi výběhem pro ovce a chlívkem pro prasata s místním pivkem a cujkou.

Satu-Mare, Negreti-Oas a přes Maďarsko (proběhlo ještě povinné termálko ) a poslední den pomalu zpátky domu.

Další moc prima zářez (a pár nálepek na kufru) Alpika

Geodet (35) napsal 13.08.2014 v 18:00

Letos jsem si to dal taky, ale v opačném pořadí.

• Tak a Alpik je fuč!

Konec sezóny 2015 se nese v duchu smíšených pocitů. Alpik byl pro mě vždy oporou, potěšením i parťákem do nepohody - inspirací a nejlepším kámošem v jedné báječné životní etapě! Teď již hřeje motorkářské srdce jiného

Typ: Prodej
    Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 10.10.2015
  • Čechy krásné a naše - závěr sezóny 2015

Jedna proražená guma, jedna naražená řetězovka, dvoje ztracené klíče a tedy jeden blboun zůstává doma jako přítel na telefonu. Chrudimáci nás opět vyšplouchli, příště už na ně prdíme! Tolik stručná bilance dlouho plánova

Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 03.10.2015
  • Na otočku na Rujanu

Namísto plánovaného setkání přátel redakce Motoroute, to už vypadalo že se o víkendu nikam nepojede. Motokámoši (jen ti na baterky) mě opět nechávají lehce ve štychu, když s rodinkami volí alternativní program. V pátek d

Vloženo: 12.10.2015
    Uskutečněno: 26.09.2015