Kawasaki Versys 1000 (2012)

Vlastník Peter3P
Vloženo 27.5.2013
Aktualizováno 27.5.2013

Bude ma vozit do prace a vsade kam bude treba alebo chut.

Motorka koupena od UMS - velmi dobre

Honda NC700X: kapotaz navrhoval ..., bachrata "nadrz" medzi nohami a fukalo na nej aj tam kde sa slusny clovek neodvazi napisat
Honda Crosstourer: netuzim po vibratore pod zadkom , plus to co u nc700x
Suzuki DL 650 V-Strom: menej lahko aj prijemne ovladatelna ako v1k
BMW R 1200 GS: nebola predvadzacka, takze som ju vyradil zo zoznamu a je to dvojvalec, plus toho noveho vodnika uz nechcem
BMW R 1200 GS Adventure: na zem som dosiahol len spickami plus to co obycajne GS
BMW F 700 GS: neboli predvadzacky a cakat na nejake do polovice leta sa mi nechcelo
Honda Integra: pretoze tu kapotaz navrhoval clovek, ktory podla mna v zivote nevidel ani motorku ani skuter, podarilo sa mu totiz v kapotazi sklbit tie najhorsie vlastnosti motoriek a skutrov
Suzuki AN 650 Burgman: zistil som ze je to kusok slabsie nez by som chcel, plus podvozok nie uplne idealny na nase cesty, aj ked inak pohodlie a nefuka a servisovat cvt je pre odsudenca
SYM MaxSym 400: ked som zavrhol skutre ako slabe tak islo z vyberu aj toto

První dojmy - Lahko ovladatelna, nefuka na nohy, ma to aj nejaku silu, proste motorka pre zaciatocnika ako som ja.

Motorku bych doporučil pro - Kludne aj zaciatocnik, ktory neda na blbe rady typu to je prisilne, kup si nahaca alebo nieco male a pod. Ale zase nie je to motorka pre vozenie sa do kaviarne alebo na prevazanie sa s vetrom vo vlasoch. Je to totiz velka, nevzhladna, vysoka a obcas aj tazka. Mne to pripada skor ako turista na kratke a stredne dlhe trasy. A tak ako to pisu niektori o malom stromceku, tak ani tato motorka podla mna nema charakter, snad az na ten motor, ale su aj silnejsie. Je to pre cloveka, ktory vie co chce, chce pohodlie (nefuka, sedadlo), istotu (abs, ktrc) a nepozera predovsetkym na obal ale co dostane za svoje peniaze. Je to proste univerzal.

Doplňky na motorce - Givi padaky, givi monokey drziak pre maxiu 55, vyhrievane rukovete, ukazovatel zaradenej rychlosti gipro.
Bude este chranic chladica, predlzenie predneho blatniku, hlavny stojan, nastavovatelna packa radenia, mozno ine packy pre spojku a brzdu, chranice rukoveti, plexi givi airflow a kopec ineho haraburdia, ktore ma postupne bude napadat :). A pracuje sa na mazani retaze mccoi. A budu aj nejake tie drziaky pre gps a kameru, len este neviem aku kameru a ake gps. Myslim, ze smarfon ako gps postaci, ale kameru netusim.

Najazdene mam asi tolko co niektori nacuvane, teda par 100km na predvadzackach.
Versys 1000 ma zaujal cenou (pre rocnik 2012), elektronickymi hrackami ako abs a trakcna kontrola, ktora je podla mna perfektna, najma volitelnou ucinnostou.
Sadla mi, takze sa mi s nou s predvadzackou islo velmi dobre, lepsie nez s ostatnymi co som vyskusal.
Nefuka na nej na nohy, pas a brucho. Vyssie sa to da riesit jednoducho inym plexi. Mozno to na prvy pohlad nevyzera ale ma velmi dobre riesenu kapotaz a nadrz, takze na nohy absolutne nefuka a je kam zlozit nohy.

Je to cestna az povedal by som sportova motorka, pretoze umoznuje jazdu aj v lahu na nadrzi. Dokonca si to v konkretnych situaciach ziada, pretoze inac vie nepekne potiahnut ruky riaditkami. Myslim, ze polnu cestu zvladne v pohode, ked zvlada nase zvlnene dodierovane cesty. Len bude castejsie blikat KTRC.
Ale aj do mesta je v pohode, lebo ovladanie plynu nie je linearne, takze nehrozi nejake prilisne pridanie na zaciatku chodu plynu a motor je dost silny aby neskapal pri menej citlivom pusteni spojky. Akurat je do mesta trochu sirsia v riaditkach.

Ulozny priestor nic moc, este z neho ubera naradie, ale nepremoky a lekarnicka sa tam vojdu. Akurat sedadlo nie je na pantoch, ale len zahaknute, takze to nie je na caste lozenie pod sedadlo.

Motor sa hanbit nemusi, do 4t je tichy a kludny ako baranok, potom zacne hucat a kvicat a tahat za riaditka, co ja sice rad nemam ale da sa to zniest. A nie je problem is cez mesto na 6ke pri 2kotmin cca 50km/h. Motor sa tomu vobec nevzpiera, ani neprotestuje.

Nevyhody:
- uchytenie sedla, alebo skor jeho neuchytenie, je len zahaknute, chcelo by to nejaky pant, ale takto sa da aspon lahko odlozit a myslim, ze casto pod sedlo liezt nebudem.
- plexi: to tam dali asi len z povinnosti. Za tym plexi fuci, huci v akejkolvek polohe. Mam prilbu schuberth C3 a fuci a huci. Hluk ustane az ked som uplne na nadrzi. Na strome 650 sa stacilo skrcit asi o 15cm a hluk bol prec. Ale plexi sa da lahko vymenit, uz mam givi airflow uz ho len namontovat.
- spatne zrkadla: minimalna moznost otocit alebo naklopit, takze s nimi treba ratat pri predierani sa medzi autami, ale kedze su vysoko nad benzymi osobakmi, tak hraju rolu len pri nakladiakoch a mozno SUV. A este pri zrkadlach zvitazil dizajn nad praktickostou, ale napriek tomu v nich vidno obstojne.
- nenastavovatelna packa spojky a lankova spojka. Packa sa da lahko poliecit, ale zatial mi to velmi nevadi. Lanko ide urcite tazsie nez hydraulika, plus potrebna udrzba, ale kym nebudem spojkovat ako v autoskole az ma bude boliet ruka, tak by to velky problem nemusel byt.

Peter3P
Peter3P napsal 20.11.13 v 09:31

Tento rok 6000km.
Radenie je kusok uthsie ked porovnavams hondou cb500 aj ked na nej som sa viezol len cca 30km aj to pred pol rokom. A je aj dost hlucne hlucne.
Vibracie vacsinou nie su ziadne, ale obcas si zmysli chytit zaujimavu rezonanciu.
Ak mas dalsie otazky tak pripadne cez sz, inak tu bude stlpcek ako do novin :).

Geodet
Geodet napsal 19.11.13 v 21:52

Zdravim Peter, kolik si najel za tento rok? Při výběru moto jsem zkoušel Versys 650 a odradilo mě trochu tuhé řazení a vibrace. Jak je to s Versysem 1000?