Suzuki DR 650 (1996)

Vlastník Hi-brid
Vloženo 22.5.2013
Aktualizováno 15.9.2013

Příjemná motorka s jednoduchou konstrukcí, která toho ještě hodně najezdí :) Koupil jsem jí od chlapíka, kterému stála 6 let v garáži a dle faktur a servisní knížky má najeto 10.000 km...doufám, že bude sloužit.

První dojmy - Zatím si na sebe zvykáme, ale již teď mohu s klidným srdcem říct, že je to velice povedená mašina na která přesně vyhovuje mým požadavkům. Nepotřebuji žádnou "leštěnku" ale mašinu, na kterou skočím, zajedu téměř kamkoli a když přijde chuť, tak vyrazím na delší výlet. To tahle mašina plně splňuje. První postřeh jsou vyšší vibrace, ale to k 650 vzuchovému jednoválci prostě patří :)

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro motorkáře, který chce univerzální stroj za rozumnou cenou. Není problém zajet mimo silnice, jet na delší výlet nebo i jen kolem baráku :)

Doplňky na motorce - Kufr, padáky...jinak vše originál

Moc zkušeností jsem zatím bohužel nestihl posbírat. Motorka dlouho stála, tak mě čeká klasická udržba, než ji začnu využívat na 100%. Zatím máme najeto necelých 100 km a postupně si na sebe zvykáme.
Zaznamenal jsem trochu vyšší vibrace a vzhledem k mé výšce na mě trochu fouká - to vyřeším turistickým plexi na delší cesty. Pohodlí a spotřebu bohužel zatím nemohu vzhledem k najetým kilometrům posoudit.

Prvních cca 1 200 km za mnou a já si řekl, že napíšu info, které by se mohlo hodit třeba člověku, který by zvažoval koupi tohoto motocyklu.
Je mi jasné, že 1 200 km není mnoho na vynášení soudů, ale stačil jsem se s motorkou seznámit a zvykl jsem si na ní. Odhalil jsem několik nedostatků a také věcí, které mě příjemně překvapily.
Jako slabinu hodnotím poměrně snadné zhasnutí motoru při jízdě v nízkých otáčkách. Když projíždím terénem (lehkým, netahám mašinu do brodů a bláta) tak se mi občas stane, že motorka prostě zdechne. Štelováním volnoběhu se situace příliš nezlepší, je lepší, na to pamatovat a dávat si prostě pozor. K vyšším vybracím už jsem se vyjadřoval a nemá cenu komentovat, k tomuto typu motoru patří.
Pozitvně hodnotím dostupnost náhradních dílů a všestranost tohoto stroje. Hodí se výlet a dá se i do offroad pasáží celekm bez problému. Polňačky, lesní cesty a lehký terén není žádný problém. Na nosič se dá ledacos připevnit a cestování ve dvou je bez problémů. Není to samozřejmě BMW GS :)
Když jsem motorku přivezl a najezdil pár kilometrů, začal jsem zjišťovat mouchy, po předchozím majiteli. Jak tomu tak bývá, kápl jsem na něco, čeho jsem si při koupi na dvorku prostě nevšiml. Rád mám věci, na které se mohu spolehnout, tak jsem si nechal poradit od odborníka. Bylo třeba nových gum (dle data výroby a stupně opotřebení tam byly gumy ještě z výroby), baterie, olej, přetěsnění a výměna náplní v předních vidlích, servis brzd a výměna předního unašeče (na původním stržený závit), svíčky, promazání, kontrola karburátoru.
Gumy jsem použil Mittas MT07 a jsem spokojen. Průjezdnost terénem je úplně v pohodě a na silnici drží hezky. Při vyšší rychlosti trochu hučí, ale za ty peníze :)

batmo
batmo napsal 17.11.17 v 16:24 10b.

nemas zajem prodat svoje dr ko

DajaV
DajaV napsal 07.02.16 v 21:38 10b.

Zdravím kolegu se stejným strojem. Vypadá zachovale, tak akorát na 10 bodů. D.

batmo
batmo napsal 29.09.14 v 08:47

nemas ji na prodej hned bych ji bral diky martin

Jardas444
Jardas444 napsal 22.05.13 v 16:40 10b.

Moc hezký kousek a dobrá volba Vibrace k DR prostě patří,proto jsou jedinečný .Dávám jasných 10b.

istonbike
istonbike napsal 22.05.13 v 16:36