renocar_unor

Kawasaki Zephyr 550 (1995)

Vlastník Froldo
Vloženo 18.5.2013
Aktualizováno 3.8.2014

Prostě klasika na oko, která je u nás neokoukaná a moc lidí ji nezná. Kombinace laku s chromem je to co sem hledal

Honda CB 600F Hornet: důvod neuveden
Suzuki GSF 600S Bandit: důvod neuveden
Ducati Monster 620: důvod neuveden
Yamaha FZ6 Fazer: důvod neuveden
Yamaha MT-03: důvod neuveden
Kawasaki ER 6N: důvod neuveden

První dojmy - Hned když sem se na ní jel podívat a viděl ji stát na parkovišti, tak sem věděl, že bude moje. Super motorka pro pohodové svezení a kochání se z jízdy. Super ovladatelnost, chytá na první otočení startéru.

Motorku bych doporučil pro - Tenhle stroj je pro lidi, kterým nejde o rychlost ale o pohodovku na cestách. Už se opakuju, ale je prostě pro lidi, co hledají něco jiného než Horneta nebo Bandita.

Doplňky na motorce - Takovouhle klasiku to nechce ničím zbastlit a nechat ji, tak jak sjela z linky. Mám k ní ještě nosiče na brašny, které jsem ale odmontoval a budou tam jen v případě nějakých cest. Původní majitel vyměnil originální tlumiče za nějaké Hagony, z nám neznámého důvodu, ještě v Německu. A obávám se, že budu muset sehnat někde originální.

Zatím jsem na ní moc nenajel, takže dlouhodobější zkušenosti dopíši časem. V současné době mám jen samé pozitivní zkušenosti, a doufám, že to tak zůstane. Nehledal jsem žádný trhač silnic, ale neokoukanou klasiku, pro pohodové vyjížďky a relax. Nejvíc mě baví na klikatých silničkách, kde je klid a člověk si může užít pocit z jízdy.
Tak jsem najel něco skoro 4000 Km, bez jediného problémů. V srpnu jsem absolvoval s přáteli cestu do Rakouska a cestou zpátky přes Lipno a Šumavu cca 1 500 Km. Průměrná spotřeba okolo 4,5 litru na této cestě. Nicméně po okolních toulkách to je 5 litránků. Motorka jezdí super se mnou a párem brašen.
Bál jsem se jízdy v dešti, ale bez jediného problému.
Za celou sezónu co jsem na ní jezdil mě nedostala do žádné prekérní situace, krom teda těch, do kterých sem se dostal sám. Ale musím říci, že mě vždycky podržela, a ustál sem to.
Musím ale upřímně říci, že tohle není motorka na dlouhé cesty po dálnici, tedy alespoň pro mě. Protože mě to na ní nebaví. Tahle motorka je prostě na pohodové projížďky, na hraní si s motorem a užívání si klikatých pěkných silniček se zakončením v nějaké stylové kavárně nebo baru. Prostě napohodu. A ne najet na dálnici a 300 km ji držet po rovině.

Sicilián
Sicilián napsal 31.07.14 v 23:02

Ve všem, co jsi napsal Ti musím dát za pravdu chlape... Je to prostě Zephyr, ať už má motor jakejkoli. Tak ať Ti slouží a někdy na projížďce...

Marian16
Marian16 napsal 24.05.13 v 16:48 10b.

Trefa do černého!
Je to pěkný a poctivý "kus železa". Užívej si ho!

jiRRka
jiRRka napsal 19.05.13 v 22:46 10b.

to je parádní stroj,nádhera

-Jandys-
-Jandys- napsal 19.05.13 v 21:16 10b.

Nádherná a nestárnoucí klasika!!!

fery251
fery251 napsal 19.05.13 v 11:31 10b.

Moc pěkná Kawa...gratuluji