Yamaha XT 660 X (2006)

Vlastník Krowaczek
Vloženo 26.4.2013
Aktualizováno 23.5.2016

Japonská láska na první pohled, po 150km první den, velkej úsměv na tváři, přesně tohle jsem chtěl a hledal.

Husqvarna SM 610 R: důvod neuveden
KTM 640 LC4 SM Supermoto: důvod neuveden

První dojmy - Jen sednout a jezdit, po pár zatáčkách si zvyknout na sílu brzdění motorem a (ne)přehánět to při rozjezdu s plynem. Ale hlavně koukat kolem sebe a myslet na to, že v autě spoustu lidí ani nenapadne dát přednost motorce na hlavní silnici.

Motorku bych doporučil pro - Každý kdo se chce dostat do ježdění v provozu. Skvělá ovladatelnost a ve městě i hbitost. Snese i nějakou tu terénní vložku.

Doplňky na motorce - černá se zlatými detaily..

Při kupování motocyklu se vyplatí na několika projet, pár měsíců přemýšlet a pak vybrat. Kdybych jednal ukvapeně koupil bych Kawasaki Z 750, nebo pak KTM LC4 SM

Nic proti výše uvedeným, obě by mě dokázaly uspokojit.

Moje Japonka se přede mnou vyhřívala u moře v Neapoli s nějakým Italem, nemám jí to za zlé. I já už mám něco za sebou a kdoví zda jí budu navždy věrný.

Zatím se ještě poznáváme, ale hned první kilometry jsme si padli do noty. A ještě bych jí mohl věnovat trochu péče než to spolu pořádně rozjedeme.

Na začátku sezóny proběhla nějaká ta výměna náplní a filtrů v srpnu jsem vyměnil řetězovou sadu jinak poměrně bezúdržbový motocykl.

Za svou první sezonu jsem najezdil 4000 km bez pádu a bez nehody, ale netvrdím že už bych neměl k zemi blízko, už mi ustřelilo zadní kolo, přední kolo, v bahně jsem Japonku málem položil, ale zatím jsem si vždy nějak poradil.

Teď na podzim, když už jsem pojezdil i na mnohem horších površích než je kvalitní suchý asfalt. Můžu s klidem říct, že bych snesl vyšší výkon a možná i tvrdší brzdy. XTčko je sice velmi spolehlivý stroj, můj bratranec však popsal projev motoru jako tupý. A musím mu dát za pravdu.

Při stíhání kamaráda na R1 po dálnici mi výkon chyběl, avšak při polních dobrodružstvích oceňuji spíše skvělý posed a Japonskou nesmrtelnost.

Plány jsou příští rok zažít ještě nějaké dobrodružství pak už přesedlat na KTM 990 SMR.

Libortri
Libortri napsal 20.03.14 v 07:58

Tak ať japonka slouží! Nevyjedem někam?