Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník sokolik
Vloženo 23.5.2006
Aktualizováno 26.6.2012

Koupená nová 05/2006. Zatím oboustraná spokojenost při sbírání zkušeností. Dokáže být stejně dobře rychlá jako přívětivá. Pro zvykání si na 600ccm ideální.

Zkušenosti: Zatím najeto přes 3000 km.

Během záběhu se uvolnil a vypadl šroub plastového monobloku SPZtky a blinkrů, takže rozhodně to chce kontrolovat dotažení.

Jinak má Fazer celkem plynule rostoucí zátah, ale pod 7.000 rpm to na trojku a výš moc nejde, ale to u motoru z R6 není divu. Od 8.400 rpm výš je to ale o něčem jiném a těch 98 koní je znát.

Maximální rychlost dle tachometru zatím 241 km/h, ale u Fazerů dost proměřuje, takže skutečnost bych viděl tak kolem 225 km/h, ale i tak je to dost díky klasičtějšímu posazu a mé výšce 195 cm, která se hůř skládá za plexi.

Ovladatelnost mi přijde na jedničku a Fazer má díky svému rámu dost velkou stabilitu. Možnost přitvrzení přední vidlice by to chtělo, ale někde musí být celkem příznivá cena znát.

Brzdy mi celkem sedí, ale je fakt, že o trochu ostřejší nástup by mi vyhovoval víc. I když na brždění jedním či dvěma prsty to stačí.

Tak maximálka včera zvýšena na 248 km/h. Na 600ccm to není úplně špatný výkon.

První sezóna za mnou:
Tak první sezóna na FZ6 je za mnou. Najeto téměř 9000km bez nehody. Můžu jen potvrdit co jsem už o FZ6 psal předtím. Jen to chce hlídat šrouby, protože jsem už tři z motorky ztratil. Taky mi nějak na můj vkus dost papá olej. Nalil jsem za necelých 9000km celou litrovku a už zase svítí kontrolka oleje.. Zajímavý je, že jen za studena, tak nevím, jestli je v háji čidlo a nebo ten olej opravdu mizí ve spalování.

Postřehy, které mi radost neudělaly:
1. Sem tam z Fazera upadne šroubek.. Mně konkrétně upadly oba z monobloku zadních blinkrů + SPZ a jeden z kapoty.
2. Nevím, jestli je to vada mého kusu, ale za necelých 9000km si vzala litr oleje a už by zase chtěla tak 0,5l dolejt.
3. Rezonance v levé páčce při cca 8400rpm nemám sílu řešit, je to neduh všech FZ6, takže na ježdění s prsty na spojce jsem si už musel zvyknout.
4. Čtyřpístky, který teď YAMAHA nasadila na model 2007 bych celkem vyměnil za svoje dvoupístky..ale asi se spokojím s pancéřovými hadicemi.

Cesty: V létě určitě proběhne..:)

Zatím je v plánu Chorvatsko a trip Německo - Rakousko - Francie.

Nakonec si práce vzala většinu času, takže cestování proběhlo jen tak po republice. Nejdelší štreka byla asi Lučina u Frýdku Místku. Ale letos to pořádně rozjedu.

smazany36648
smazany36648 napsal 06.03.07 v 17:23

nemá nahodou nekdo manual na fazera v cestine??pls

petrovik
petrovik napsal 31.01.07 v 16:41

ahojek zdravim dalsiho stastneho majitele FZ6!!!<br />
<br />
Ja mam nalitano za prazdniny 10000 km a ted cekam zase na jaro.. bychom mohli nekdy pokecat...nad masinkou....papa petr

Pivko
Pivko napsal 10.12.06 v 22:59

To chce utvořit formaci někdy v létě se těším na srazu Fazerů

napsal 26.08.06 v 13:57

Pekna masina, taky se mi zacla strasne libit, zatim zadnou nemam, ale strasne jsem zral supersporty, ale tohle je snad lepsi varianta, jak na cestovani, tak pohodovou jizdu, fakt SUPER stroj a ktera z tech dvou ze je ta tvoje?

Zana66
Zana66 napsal 25.07.06 v 22:29

aha. takze spolujezdce uz mas. tak zase krasna motorka, u ktere jsme my smrtelne zeny bez sance ne vazne - pokoukanicko