MZ 125 SM (2008)

Vlastník pislak
Vloženo 23.3.2013
Aktualizováno 1.8.2014

Tak dneska (23.3.2013) Jsem si tu krásku přivezl.. Je to parádní stroj, navíc málo najeto (14200 km). Uvidím jak bude držet.

Motorka koupena od vasoun (Račice)

První dojmy - První dojmy ? Krása, jsem šťastnej jako blecha, že mám tuhle potvůrku. Sice je desing trochu strohý, ale mě se to takhle líbí. Barevná kombinace také typicky Německá, černo-červená.

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru není pro úplné začátečníky, chce to aby ten, co si jí koupí měl aspoň něco nalítáno po polňačkách na simsonu, fichtlu a pod... Pro někoho, kdo udělal jenom autoškolu a chce jezdit bych doporučil něco menšího, je to celkem loď. :-)

Proč MZ ?
Tak tuhle motorku jsem si vybral z několika důvodů. Chtěl jsem něco, co nemá každý jouda, jako například Yamahu XT. Další důvod byl její hezký desing, který se většině lidí asi moc nelibí ( ale mám je v ...). Další důvod, proč zrovna MZ byl bezpochyby výkon, který je 11 KW. Jeden z dalších důvodu byla celková kvalita motorky, která by měla být podle použitých dílu dobrá, tak uvidím, jaké pasti na mě nastraží. Další důvod byla cena, někdo by mohl namítnout, že se dají koupit levnější motorky a to opravdu dají, za cenu, za jakou jsem ji koupil bych měl novou čínu, ale proč se trápit na rozklepané jebce, když můžu mít za stejné peníze tenhle parádní stroj že?
Jízda
Jízda na motorce je krásně klidná, nikde nic nevrzá, nic se neklepe, prostě je to všechno dobře spracované.

Plánované úpravy :
červené proužky na kola ( je to moc smutné) ..Splněno ..
malé led blinkry (ty origo uši jsou hrozné) ..Splněno..
led zadní světlo
časem možná laďák ..Splněno..

Tak po té chvilce co tu motorku mám už se mi v hlavě rodí stále další a další nápady na nějaké nenápadné úpravy, které celkově motorku oživí, jestli nezůstanu pouze u plánování, tak sem hodím časem fotky mých home made úprav.. Snad tu motorku celou neposeru.

Tak po 3000 km zatím žádné problémy, ale už mi začíná pomalu chybět výkon, což je docela brzo.. Ale co mám, to jsem chtěl, zatím maximální spokojenost.. :)
Jinak moto přezutá na Bridgestone Battlax a jízda nesrovnatelná s origo pneu Heidenau.

1.8.2014
Na tachometru je aktuálně přes 27 tisíc kilometrů, nedávno dostala laďák Arrow, který není origo na Mz, takže se trochu upravovalo, nic hrozného. Dostala pár červených samolepek, takže už to vypadá poměrně k světu, jediné, co strašně kazí dojem je totálně rozhadrovaný zadní plast, tak snad se na něj také dostane.

Pavlord
Pavlord napsal 16.08.21 v 22:06 9b.

nevis kde na tuhle nejlip sehnat náhradní díly?

JokeJack
JokeJack napsal 31.07.13 v 10:01 10b.

Asi jsi mě přesvědčil pro tuhle moto :D 10b

Chrolux
Chrolux napsal 12.04.13 v 22:43 9b.

MichalXT83
MichalXT83 napsal 31.03.13 v 08:54 10b.

Pekna

Misakk
Misakk napsal 23.03.13 v 21:26 10b.

Super stroj, taky sem se po něm koukal! 10b