Suzuki GSX-R 1000 (2008)

Vlastník Danielos
Vloženo 16.3.2013
Aktualizováno 9.1.2017

Stoosmdesáti koňová mrška. Sednete na to a myslíte, že sedíte jen na dváce.. Po jedné sadě zatáček ze mě vypadlo: "Fuj, to jezdí hnusně dobře" ;) Nebude se vám chtít ji vrátit do garáže

Honda CBR 1000RR Fireblade: nemá ukazatel rychlosti a já bez něj neumím jezdit ;-)

První dojmy - Celkově tvrdší, menší a silnější než 929, ale brzdí to hůře než fireblade z roku 2000. Posez je daleko ostřejší než u fireblade, nohy hodně nahoře, ruce dost předkoplé. Když na ni sednu, tak se mi zdá, že to je dváca. Těším se na krocení této mršky.

Motorku bych doporučil pro - Pro blázny, kteří mají tak málo rozumu jako já a jezdí s tím pak po našich cestách, přitom to patří na okruh ;)

Doplňky na motorce - Famfáry Jardine GP1, zvuk tlumí jen katalyzátor, což zajišťuje, že se všichni dívají, co se děje. Padáky originál Suzuki. Jinak je v originál stavu, první majitel krom toho a běžného servisu vyměnil jen jednou zadní gumu. Zpřevodováno trochu do síly, bo to je slabé jak čaj.

Tak jsem si sehnal hračku, ale byla to dřina, už chápu že si někdo rovnou koupí novou, já o tom taky dost uvažoval. Sehnat voňavý kousek nebo aspoň v dobrém stavu přiměřeném věku je dost velký problém. Nakonec jsem si pro ni musel zajet přes celou republiku z Ostravy za Plzeň. Testovací jízda byla taky "optimální", kdy místy byl sníh a já měl jen otevřenou přilbu a bez rukavic.

Koupena od prvního majitele. Je se vším co k ní patří.

Asi jsem sice na ni trošku větší, ale uveze mě Jede krásně, vše funguje jak má, lehce to řadí, ladně se to zvedá s plynem na trojku až do 250 km/h po zadku. Větrná ochrana slabá. Lítám na ni jak igelitový sáček ve větru.

Trumpetky bez jakéhokoli tlumení zajišťují pozornost všech lidí široko daleko a pak to vypadá, že se o tyto stroje zajímaví i devadesátileté babičky. Sice to taky zdá, že neví co mají dělat, zda se schovat nebo si aspoň lehnout na zem, to nestihnou tak jen stojí a zírají na modrou šmouhu se zvukem formule 1. Po projížďce mi pak píská v uších, možná to chce používat špunty

Recenze po 5000 km:

Podvozek:

Hodně tvrdý, ale za to přesný, čitelný, zatáčkovitě bulavý Sednete na to a řeknete si a kde je motor? Ale po zažehnutí probudíte pekelný stroj, který vám po rozjezdu zaručí příval adrenalinu a dobré nálady.

Baví mě jak vše krásně jemně funguje, řazení je tak jemné a přesné, že je mi potěšením tam valit další kvalty a přemýšlím jak se to těm japončíkům povedlo. Opravdu nejlepší řazení na čem jsem jel.

Přepínače/přístrojovka
Všechny přepínače fungují taky opravdu jemně a přesně a jsou na místě kde je hledáte. Přístroje jsou taky přehledné a vypadají dobře. Možná nastavení shift light by se mohlo udělat jednodušší, ale jak na to jednou přijdete, tak OK. Ne že bych vždy viděl, když svítí.. ale couž.

Palivové mapy jsou pro mě zbytečné, jednou jsem to zapnul na céčko, když jsem to půjčoval kámošovi. Já vím, motorky a baby se nepůjčují.. ale raději ať se sveze na motorce. Tu nemusíte potom mýt(většinou). Nakonec je sem tam využiji v uzavřených zatáčkách typu Vítkov - Podhradí zapnu béčko aby to tak necukalo.

Tak mě napadlo, že bych těmi přepínači map raději ovládal přístrojovku, to by bylo fajn. Lepší než za jízdy šahat na přístroje, když se zrovna chcete podívat na hodiny jestli už máte hlad.

Motor

Má lineární průběh výkonu, až bych řekl typicky hondí Jede jako každý pořádný čtyrvál ve všech otáčkách velice dobře, nebudu řešit jaký to má spodek, střed či vršek, prostě to jede furt super

Po první jízdě jsem si říkal, proč by někdo chtěl ještě více výkonu, při druhé projíždce jsem si řekl že výkon je tak akorát. Při třetí jsem začal uvažovat o PC nebo převodech do síly My lidi jsme fakt magoři

Spotřeba za nádrž naměřená zatím 6,3 - 9,1/100 km. Ale bude hůř

Brzdy

Brzdy.. ach ty brzdy, jak už každý ví, největší slabinou gixer jsou brzdy asi až do roku 2013, nebo i s brembo brzdiči a pumpou nissin to je tradičně špatné?

Nepochopitelné, jak můžou udělat takový super stroj, kde vše funguje na jedničku a brzdy jsou tak za čtverku. Ač to jsou radiály, ale je to ho... platné, to i FJR bohužel brzdila lépe. Nástup brzd je pomalý, tupý, necitlivý, brzdu musíte mačkat velmi silně, až poté se brzdný účinek dostaví. Ne že by tam nebylo dost brzdného výkonu, ale musíte použít 2x více síly než u FJR a 3x více než u Fireblade 929. Zřejmě by pomohla jiná pumpa, pancíře a jiné desky?? Ale už jsem si trochu zvykl, prostě nebrzdím To by se u hondy nestalo

Za deště než oschnou brzděním kotouče/desky tak máte pocit, že už to nebrzdí ale vůbec nic, kor když máte trochu zmrzlou ruku.

Taková jízda po předním je pro mě na gixeru tabu s těmihle brzdami se o to ani nepokouším. Jakože na blejdu to byla úplná hračka a to i na blejdu z roku 94. Tady jde vidět jak dokonalá technika jde ruku v ruce s pilotem. Nerad bych překopával brzd, mám rád originál věci a jsem zvyklý z hondy, že vše funguje jak má. Maximálně jednou za 60-70 tkm odejde regulátor

Tak nějak jsem si na ty brzdy zvykl, vím že nic moc a lepší brzdy by mě na okruhu zrychlily a udělali ji hravější, ale couž.

EDIT: v 16000 km jsem vyměnil originál desky Tocico za Bendix a je tam výrazné zlepšení - dá se už jezdit i po předním, ale furt bych si to představoval lepší Možná ještě dát jiné - lepší, ale pokud řešíte brzdy na gixeru, tak začít s deskama.

Teď už to trochu brzdí, ale zase povolily nýty na kotoučích..

Edit 2: stejně to nebrzdí :D ani s vyměněnou brzdovou pumpou na svolávačce - děs běs a hrůza v očích mě brzdí víc :D

Ale stejně ji miluji ;)

Jacek_18
Jacek_18 napsal 01.08.15 v 14:05 10b.

Mazec po těch zádech ... 10b

sedlo-z-plzně
sedlo-z-plzně napsal 26.02.15 v 09:35 10b.

Mraki
Mraki napsal 28.01.15 v 10:00 10b.

Krásný fotky,.. Ty laufy vypadaj, že dělaj luxusní soundtrack...

Danielos
Danielos napsal 15.09.14 v 19:34