Kawasaki W 800 (2011)

Vlastník Žemloch
Vloženo 14.3.2013
Aktualizováno 1.3.2019

Kawasaki W800 je rásná moderní retro-klasika, která plnohodnotně navazuje na svého předchůdce Kawasaki W650. Je důstojným pokračovatel typu W1, který vyšel z licenční výroby motocyklu BSA A7, vyráběného firmou Meguro.

Motorka koupena od FIRMA:Attila Sárkány - SA MOTO (Praha 6- - Výborná

První dojmy - Kawasaki W800 je pohodový motocykl, vhodný nejenom po dlouhé cesty volnou krajinou, ale i pro cesty městem za prací. Nadchne většinou všechny milovníky klasických strojů, všech věkových kategorií. Je to jedna z nejrásnějších retro-klasik, která se v současnosti dá pořídit.

Motorku bych doporučil pro - Není to stroj pro závodníky, ale pro rozvážné jezdce

Doplňky na motorce - Nosič

Byl jsem "odkojen" na Jawách a pořád tíhnu ke klasickým motocyklům. Před Kawinou jsem sedlal Hondu CM400T, krásný čtyřtatkní dvouválec z roku 1983. Asi bych jí neměnil, ale začli jsme s kamarády jezdit do Alp, a v kopcích jsem už u ní postrádal potřebný výkon. Proto, když jsem měl příležitost, jsem se začal poohlížet po moderním motocyklu, který vypadá jako stará klasika. Vybíral jsem mezi Triumphem Bonnevillem, Moto Guzzi V7 a Kawasaki. Nejdřív jsem pokukoval z finančních důvodů po W650, ale pak se naskytla příležitost a v mojich spárech uvízla W800.

Jedná se jednoduchý japonský stroj v klasickém designu. Vypadá víc anglicky, než třeba Triumphu Bonneville. Posez na ní je sice jako na Jawě, ale jízdní konfort dvouválcového čtyřtaktu se nezapře a to se odráží v jízdních vlastnostech. K tomu cvrdlikání královského hřídele, zátah od spodu a pohodlný podvozek, vhodný i na naše vytlučené silnice a už vám nic nebrání na ní vyrazit a "kochat" se krajinou.

Za loňskou sezonu jsem na ní najezdil víc jak 10 000 km. Jezdil jsem na ní do práce, na víkendové výlety a byl jsem na ní i dvakrát na delším výletech v zahraničí. V zatáčkách Stelvia předla jako kočička. Prostě paráda. Nemá chybu. Už aby slezl ten sníh.

mira592
mira592 napsal 26.05.18 v 19:32 10b.

Supr

Dan681
Dan681 napsal 29.12.15 v 12:28 10b.

..moc pekna...

Lospepanos
Lospepanos napsal 28.04.15 v 22:29 10b.

Wau! tak už pomalu přemýšlím o dalším nástupci:) povedená práce japonce! 10b.

Petr59
Petr59 napsal 19.05.14 v 10:55

Krásná mašina. 2 roky jsem váhal, minulý týden jsem ji objednal, tento týden bude (doufám)

brejle
brejle napsal 24.03.14 v 15:57 10b.

Nádhera