Yamaha XV 750 Virago (1999)

Vlastník Ryntyn
Vloženo 3.3.2013
Aktualizováno 6.8.2020

Je to můj splněný sen. Po choperu se dívám už asi čtvrtým rokem a po celou tu dobu byla na špici mého hledáčku yamaha virago

První dojmy - Je to splněný sen, jsem v euforii :-D Motorka dlouho stála, takže bude potřebovat odborný servis pro seřízení a uvedení do nové sezóny. Posez je suprový, zatím ho srovnávám s křeslem v obýváku ;). Motorka je v pěkném stavu, ani bych do ní ty roky neřekl.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co si dokáží užít jízdy bez nutnosti jet "pilu"(ikdyž virago umí zabrat) a prostě čopráky tělem i duší ;-)

Doplňky na motorce - Plexi, padáky, zadní stavitelné tlumiče, opěrka, nosič, kufry, třásně, rolka, nápoják

Bohužel zatím není moc o čem psát, motorka je doma jen pár dní, navíc bez TP a SPZ a to počasí... Na hezké počasí se těším jak na nevím co! Na Virago přesedám z čezetky, takže stroj budu hodnotit zatím určitě jen v kladech (jede to jak kráva, sedí se na tom jak v gauči)
Originál výfuky jsou na mě až moc tiché, takže dobudoucna plánuju laďáky. Taky časem koupit nové plexi (co bylo k motce je prasklé a lepené) plus určitě pár kožených věciček(rolka třásně...). Jak jsem již psal posez je suprovej, jen ty řidítka uvidím časem jak mi sednou.

26.4.2013
Je tomu přesně 14 dní co jsem si virago přivezl ze servisu a vlasntě na něm poprvé ujel první kilometry, přesněji za ten den cirka 200km :). Nyní za oněch 14 dní mám najeto skorem 1500km :) holt se snažím a virago mi nedá spát, je jako droga. Dojmy se moc nemění, pohodlný křeslo, pohodlný odpružení, pořádnej zátah odspodu, kterej je opravdu návykovej. Zjistil jsem že jízda v dešti se opravdu nevyplácí (1-2hod leštění které poté následují ). Zatím opravdu NELITUJI té, pro mě veliké, investice do koupě motorky a plně si viraga užívám!
Do budoucna chci určitě něco udělat se zvukem, nechci jen roury, ale nějaký kompromis. Originál zvuk je tak tichý, že už v 80kmh neslyším nic než hluk větru!!! Postupně také budu dokupovat doplňky, ale na to je čas než se finančně "zahojím" :)

27.11.2013
Motosezona již opravdu skončila tak mohu přidat zkušenosti s Viragem za naší společnou první sezonou.
Najeto cca 11000km (nečekal jsem že se takto zasnažím) Virago celé ty kilometry dělalo jen a pouze radost z jízdy! Zátah slušný, spotřeba v mezích, krásný zvuk, moc dobré ovládání.
Na motorku bylo přidáno pár věcí:
kožená rolka, třásně na páčky a nápoják, byla provedeno odlazení výfuku :-p což přineslo pro mě ideální a krásný zvuk při konstantní jízdě nic nerušící, ovšem při přidání krásně bublající :) Nyní na zimu vyměněny náplně, filtry a olej v přeních tlumičích - už aby bylo jaro!!!

bortl
bortl napsal 12.05.16 v 10:48 10b.

Pěkná virgule

BaluJarda
BaluJarda napsal 21.02.15 v 08:32 10b.

Hezký Virago a dobrý fotky ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

JakubDrag
JakubDrag napsal 21.01.14 v 20:22

Krásná

Michalll24
Michalll24 napsal 25.12.13 v 18:35 10b.

Michalll24
Michalll24 napsal 25.12.13 v 18:33