Triumph Tiger 1200 (2012)

Vlastník jabba
Vloženo 4.2.2013
Aktualizováno 15.10.2013

Chtěl jsem nástupce V-Stroma s jasným charizmatem. Dal jsem si 3 zkušebky a Triumph vyhrál.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

BMW R 1200 GS: Triumph je lepší. Nebýt zkušebky na Triumphu bylo by báwo nejlepší.
Moto Guzzi Stelvio 1200: Emoce tečou ušima. Ale je to děsnej buchar. Po skončení zkušebky jsem nevěděl, jestli jsem toto kolo v ringu vyhrál já nebo drsnej dvouválec. Na denní ježdění to není.

První dojmy - Zkušební jízda: Cizí motorka, ještě k tomu půjčená a přesto jsem na ní jak doma. A ten brutální nástup motoru ... uááá todle chci !!!

Motorku bych doporučil pro - Někomu, kdo už má přeci jen něco nakrouceno. To, co se stane po překročení 6000 ot/min je, jak říká kamarád, "něco strašnýho, co by se mělo zakázat". Navíc vyšší váha a těžiště poměrně vysoko jsou buď pro zkušené balancéry, nebo extra svalovce :-) Do města i na dlouhé cesty, dokonalý univerzál.

Projel jsem si 3 kandidáty na nástupce Stroma.
Stelvio má děsný koule ale asi by mně umlátilo.
GéééEssso jede super, jenže předtím jsem jel na Triumphu a ten byl lepší.
Triumph prostě porovnání vyhrál.

Díky všem, kdo mi umožnili to srovnávací svezení realizovat. S každým kandidátem jsem dal 120-150km, to by mělo na vyzkoušení stačit.

Deníček:
12.4.2013
Zatímco ostatní nadávali na dlouhou zimu a to, že ještě před týdnem sněžilo, já stačil natočit prvních 800km do prvního zabíhacího servisu. Ten je úspěšně absolvován, venkovní teploty rostou, takže hurá do sezóny.

23.7.2013
Před týdnem jsem se vrátil s týdení dovolené: Anglie, Normandie. Nakrouceno přes 4000 za 8 dní. Celkově jsme na 8700. Tygřice (je to "holka", jak mne Angláni poučili) umí i dálnice a to i s kufry v rychlém pruhu s auty v Německu. Pravé Grand Turismo. Vrátil jsem se hééézky rozježděnej

23.9.2013
Víkend partou v Alpách. Cca 2100 km za 3 dny. Z Alp jsem vlastně neviděl nic. Zato gumy šly na hranu a koně v motoru se rozhodně neflákali.

10.10.2013 Nové gumy Metzeler Tourance Next.
14.10.2013 Řešen problém s chcípáním + předčasná garančka, místo v 16000 proběhla na 12700. Alespoň toi bude mít na zimní spánek čerstvý olej.

Codo
Codo napsal 02.03.21 v 10:16 10b.

Prima, to je vono, dobrý!

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 07.06.14 v 18:41 10b.

Pěkný stroj i recenze jasných 10b

Zároveň bych tě rád pozval na nově vznikající Club Triumph Explorer http://tiger-explorer.forumczech.com/

westik
westik napsal 06.05.13 v 10:56 10b.

Dost dobrej stroj,Za mě 10B

TondaZ
TondaZ napsal 11.02.13 v 10:08

Pěkně napsané, tak ať slouží. Měl jsem Triumph (1050) taky ve výhledu, ale nakonec jsem přivezl TDM (3.1.) a dnes si jedu pro kufry, držáky, plexi, hlavní stojan. Prostě, ty další drobnosti, které z motorky udělají cestovní stroj nejen na cestu kolem komína. Takže pak už jen počkat na správné počasí a vstříc novým zážitkům. Přeji vždy šťastný návrat.

TondaZ
TondaZ napsal 11.02.13 v 10:06 10b.

Pěkně napsané, tak ať slouží. Měl jsem Triumfa (1050) taky ve výhledu, ale nakonec jsem přivezl TDM (3.1.) a dnes si jedu pro kufry, držáky, plexi, hlavní stojan. Prostě, ty další drobnosti, které z motorky udělají cestovní stroj nejen na cestu kolem komína. Takže pak už jen počkat na správné počasí a vstříc novým zážitkům. Přeji vždy šťastný návrat.