BMW R 1150 RT (2001)

Vlastník pepinort
Vloženo 5.11.2012
Aktualizováno 5.11.2012

bezkonkurenční cesťák s úsporným motorem a výborným podvozkem

Motorka koupena od z druhé ruky

První dojmy - Taková koza? Jak na tom budu jezdit?To byly mé první dojmy po zakoupení R 1150 RT bez předchozí zkušební jízdy :-( Bylo 3.12. venku kolem nuly ale sucho :-) pak jsem se 3 měsíce těšil abych při prvním příznivém počasí vyrazil- a bylo to super. další den již mírně mrzlo a sněžilo, ale i tak jsem ujel přes 400 km...

Motorku bych doporučil pro - Každopádně je RT moto pro cestovatele, ale i sportovní jízda mu není cizí.

Doplňky na motorce - větší plexi, carbonový blatník, zdvojené zrcátka,opěrka řidiče,přídavná světla

výběr RT probíhal na podzim 2002 po internetu.po Hondě PC800 jsem chtěl o generaci mladší cesťák. Podmínka- min dva válce a kardan. LT se jevilo mastodontně, PanEuropean minulé generace- užasný motor zabudovaný v části lokomotivy o dalších modelech nemluvě.
Nabídka v roce 2002 rok po uvedení na trh nebyla nějak převratná a stříbrné RT s 28 tkm byla zajímavá nabídka. Cena 369 tKč nebyla nejnižší, ale uvědomte si, že i tenkrát stálo RT s příplatkovou výbavou téměř 600 tKč !
Slovo dalo slovo a do měsíce stálao RT v mé garáži. Za těch 10let přibylo na tacho dalších 170 tKm a na jaře budeme slavit kolaté výročí.
A jak těch deset let probíhalo? Zábava, radost, nadšení, uspokojení...
To je jen pár slov z té nekonečné řady nadšených výkřiků..
Jízda je jak sledování cestopisu v pohodlném křesle v obýváku za dopruvodu hlasité aparatury(bohužel jen 2.1 formát)
Na motor je potřeba si zvyknout, jeho plynulost je až bezpohlavní, ale kdo se nebojí poslat ho až do červeného, zjistí jak úžasně boxer funguje
Brzdy jsou bezkonkurenční jen je potřena si zvyknout na jejich rychlý nástup.
Podvozek je bavorácky dokonalý, seřiditelnost dostatečná, tuhost příkladná.
Jízda se spolujezdcem mi někdy připadala lepší než solo, ale od té doby co manželka jezdí na svém motocyklu, jezdím jen sám.
Velikost bočních kufrů je dostatečná, origo topcase jsem při jízdě ve dvou nahradil 42 litrovým Kappa.
Spotřeba dlouhodobě okolo 5,5 l/100km oleje podle zatížení až do 0,3l/1000km.
Servis jsem si dělal většinou sám, měnily se jen spotření věci jako ložiska simeringy ,destičky a v neposlední řadě pneumatiky.
RT je bezkonkurenční cesťák a na alpských silničkách ji málokdo vidí ve zpětných zrcátkách

benďa135
benďa135 napsal 16.03.21 v 15:03 10b.

Super napsáno.

alkorek
alkorek napsal 01.03.17 v 19:31

Ať slouzi

alkorek
alkorek napsal 01.03.17 v 19:31 10b.

Výstižně napsané

Lazyfucker