Kawasaki VN 800 (1997)

Vlastník sabbath65
Vloženo 4.11.2012
Aktualizováno 2.4.2015

Tak našla svého ženicha, který si ji odvezl v pondělí 12.1.2015.
Bude se mi stýskat, byla fajn a bezproblémová, ale život jde dál...

Skvělá a bezproblémová motorka, s dostatečným výkonem pro pohodové ježdění.

První dojmy - Je to moje první motorka v životě a udělal jsem si na "stará" kolena radost, ikdyž neříkám, že jsem nikdy na ničem nejezdil. Je to krásná klasika, se kterou jsem nešlápl vedle. Kawka padla do ruky už při prvním sednutí a s přibývajícími kilometry se to jen zlepšovalo. Jede pěkně, solidní zátah od spodu a k tomu všemu i rozumná spotřeba, která se pohybuje mezi 4,5 - 5ti litry.

Vybíral jsem motorku a spoustu toho pročetl na netu a debatoval se spoustou známých, kdy si každý chválil samozřejmě ten svůj stroj a ostatní vesměs hanil. Měl jsem nějakou představu o tom, jak by měla motorka vypadat a že by měla mít obsah minimálně 500 ccm a více. Také jsem chtěl motorku, která nemá pohon řešen řetězem. Velice se mi líbila Yamaha Virago, ale tu jsem zavrhl jako první, neboť k mému vrůstu 192 cm a 100 kg váhy byla velmi malá, ikdyž jsem se na ni před několika lety svezl a hodně o ni uvažoval. Vzhledem k tomu, že jsem neměl s motorkami valnou zkušenost, tak jsem zašel za kamarádem, kterému jsou motorky vším a navíc je servisuje a dokáže nezávisle posoudit různé značky a typy. Po debatě mezi různými značkami, ke kterým měl větší, či menší výhrady mi navrhl VN 800. Navíc ji zrovna známý prodával a tak jsem se na ni vyrazil podívat. Ihned mi padla do oka a bylo rozhodnuto, ikdyž má pohon řetězem Slovo tedy dalo slovo a od dubna 2012 ji mám doma. Ihned jsem začal přemýšlet o doplňcích a úpravách, ale začala sezóna, já začal jezdit, ikdyž kvůli počasí to zprvu moc nešlo, ale na nějaké úpravy nebyl čas, jen pár drobotin.
Je to super stroj, který je bezproblémový a při pravidelné údržbě se odvděčí svou poslušností. Jediný problém, co jsem měl, bylo prasklé spojkové lanko.
Manželka nejprve tvrdila, že na to v životě nesedne, proto jsem na ni nijak nenaléhal, ale vždy před odjezdem jsem se ji zeptal, jestli nechce jet také, ale vždy odpověděla, že ne, ale neřekla nikdy. Až koncem srpna poprvé kývla, že to zkusí. Poprvé malý okruh, pak větší, no a už se mnou jezdí celkem pravidelně. Kawka šlape jak hodinky, spotřeba ve dvou 5 litrů max.
Za letošní sezónu najeto něco přes 4.000 Km bez žádných problémů. Teď mě čeká údržba a zazimování a bude snad čas na nějaké úpravy. Mám v plánu přepákování, protože mi přijde, že na ni mám moc dlouhé nohy Tak uvidím.
Už se těším, až spolu po zimě zase vyrazíme brázdit silnice.

BaluJarda
BaluJarda napsal 01.03.15 v 09:36 10b.

Hezký VNko a supr zrcátka ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

MIKYTU
MIKYTU napsal 13.05.13 v 07:08 10b.

Dost dobrý místo na focení taky moc pěkná osmistovečka a to počásko? snad bude líp.

Pavliiis_
Pavliiis_ napsal 10.05.13 v 16:39 10b.

Přesně takto si představuju motku pro mojí drahou polovičku.

Šušňačka
Šušňačka napsal 25.04.13 v 10:41 10b.

krásnej stroj, to byla moje varianta č. 2 po Shadow Ať šlape a přeju hodně šťastných km

skippy64
skippy64 napsal 18.04.13 v 19:14 10b.

zapoměl jsem bodovat.