Yamaha TDM 900 (2007)

Vlastník tatook
Vloženo 10.10.2012
Aktualizováno 16.5.2021

Přišel čas na změnu a posunutí se někam dál. Už před 2 roky mě oslovila Y-TDM 900, proto jsem vybíral konkrétní kousek jen z tohoto modelu. Do provozu 2/2007 s ABS.

Motorka koupena od FIRMA:David Audy - AD moto (Chvalkovice - Jednání prodejce velmi slušné a korektní. Vřele doporučuji.

První dojmy - Na místě jsem ještě vyzkoušel Hondu CBF 1000, která byla skvělá, ale moc " silnice". Jáj sem chtěl přeci jenom trochu více vzpřímený posed. TDM 900 mě prostě oslovila a uchvátila hned.

Doplňky na motorce - Plotna a kufr givi, cestovní plexi Givi, spojler MRA, široká řídítka, blastry. Přes zimu 2012-13 dále zásuvka 12V, vyhřívané gripy Oxford, padací rámy, rozšíření zrcátek, boční kufry givi a cestovní vak.

Jsem plně spokojen a vypadá to, že TUHLE motorku si nechám pár let. Zátah je pro mě plně dostačující, motorka velmi dobře pohltí díry a záplaty našich silnic, spotřeba kolem 5 litrů a když se snažím, dostanu se i na 4,42. Skvělé brzdy, ABS jsem zatím nevyzkoušel.
Zpočátku jsem "zápasil" s motorkou v zatáčkách, což jsem vyřešil širšíma řídítkama. Oproti ocelovým originálům 76cm, jsem nasadil hliníkové motokrosové 83cm a ovladatelnost se zlešila o 100%. Zároveň jsem ale musel pořešit závažíčka-to by člověk neřekl, jak jsou důležitá.
Protože ve svém věku už mám rád pohodlí, vyměnil jsem taky originál štítek za vyšší cestovní plexi se spojlerem MRA. S mojí výškou 180cm jsem tím vyřešil problém turbulencí v malých, vyšších i nejvyšších rychlostech. Teď je to fakt pohodlnej "cesťák".
26.10.2012 -To je pro začátek asi všechno, napadl první sníh, takže už aby začala sezóna 2013
02.03.2013 - A je to tady, první letošní vyjížďka, teplota 5 stupňů, slunečno, najel jsem prvních letošních 51km. Vyhřívané hefty jsou SUPER.
15-23.6.2013 Moto-výlet po Alpských průsmycích v Rakousku, Itálii, Švýcarsku a Slovinsku, celkem najeto 3.290 km s jedinou závadou-v Livignu mi praskla žárovka předního světla. Silnice super, počasí super a TDM SUPER .
2-12.9.2013 Dovolená s manželkou přes Rakousko do Slovinska, Chorvatska, Bosny a zpět. Opět počasí super a TDM SUPER bez závad .

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.01.18 v 13:13 10b.

MercedesJenz
MercedesJenz napsal 22.01.17 v 17:25 10b.

Super recenze, jedna z těch, které mi pomohly k mému výběru, teď už stojí taky doma a ve stejné barvě Jak jinak než 10b

tomcruise77
tomcruise77 napsal 09.08.16 v 06:04 10b.

kuzmič
kuzmič napsal 16.07.16 v 19:34

Parádní motorka..! Pěkné fotky...

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 21.10.14 v 20:53 10b.

moc pěkná TDM