Moto Guzzi Griso 1200 8V (2009)

Vlastník Grisoroad
Vloženo 6.10.2012
Aktualizováno 10.3.2014

Vzpomínka na Kevina Ashe

Vloženo: 28.01.2013, Uskutečněno: 28.01.2013, Zhlédnuto: 21x

“To co zklame nejvíce, je řízení”, píše Kevin ve své recenzi a já tiše skřípu zuby. Technicky přesné popsání chování stroje z pozice člověka, který ví, je příznačné pro Kevinovy recenze. Naše sny o ideální motorce jsou trhány na kusy nekompromisním drobnohledem znalce. Výrobci kolem Kevina ostražitě přecházejí a snaží se schovat neduhy svých novinek. Nechat ho testovat, nebo ne? Dnes to vypadá, že své domácí továrně Triumph nadržuje, ale byly doby, kdy Triumph Kevina na testování nezval. I další výrobci měli Kevina na black listu. Všechny ale přesvědčil, poctivost a preciznost jeho žurnalistiky byla cennější.

Když přišel mail s recenzí na Hondu CB1100, netušil jsem, že bude poslední. Tu recenzi jsem ještě nečetl, nechával jsem si ji na tu správnou chvíli. Zpráva o jeho smrtelné nehodě v Jižní Africe přišla dříve. Testoval nový model, nezáleží na tom jaký, a něco selhalo. V okamžiku jsme přišli o jednoho z nejlepších motorkářských novinářů. Smutek, který mě zalil, mě až překvapil. Vztek, jak se to mohlo stát? Kdo znal motorky a jejich chování lépe? Další články už nebudou, tak si tu recenzi na CB1100 nechávám nepřečtenou.

Pročítám se články na ashonbikes.com, znova a znova. Vzpomínám, jak ne mě prvně z vyhledávače vypadl odkaz “ashonbikes”, domníval jsme se, že to je nějaká metafora doslovného překladu “popel na motorkách”. Dnes mě to přijde úsměvné, jako bych Kevina znal roky, ač jsem se s ním nikdy nesešel. Ukládám si články, které se mě líbí. Rád bych přečetl víc, aspoň něco z toho co psal por MCN a DailyTelegraph. Jeho článek Route 66 mě nechce pustit.

Georgia Jižní Afrika, štěrková cesta do které se zakusují kola nové motorky. To je ten okamžik. Pro mě je to jen štěpení času, vytváření dvou paralelních světů. V tom druhém teď čtu recenzi z Jižní Afriky, čtu jak se podařilo zvládnout nebezpečnou situaci na kamenité cestě. Dvacátého druhého ledna, jediný problém tam je, jak se dostat po příletu domů zasněženou Anglií za manželkou a třemi dcerami. V tomto světě je smutek, Kevinovy články mě budou chybět.

poletucha (11) napsal 28.01.2013 v 19:27

škoda dobrýho chlapa... RIP

malina (3) napsal 28.01.2013 v 18:21

RIP

Jarda (281) napsal 28.01.2013 v 10:20

RIP.

• Ital a sada na opravu golfových vozíků

Ze stanu mě vytáhne ranní italské slunce. Včerejší chmurné myšlenky nechám spát, je krásný den. Půjdu se pohrabat v písku na pláž, co na tom, že to je kus cesty. Moře za ten kus chůze stojí. Navíc dnes dopoledne nezamkno

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.05.2016
    Uskutečněno: 26.05.2016
  • Tichá horda motorkářů

“Co tam dělaj?” ptá se žena a s nevěřícím výrazem se ke mně přiklání jako na mši v kostele. “Vždyť jich musí být aspoň deset a vůbec nejsou slyšet!” pokračuje s notnou dávkou ... zájmu? Sedíme v restauraci Na Krásné vyhl

Vloženo: 03.04.2013
    Uskutečněno: 03.04.2013
  • Bošák

Bratr měl na klíčích Bošák snad od té doby, co mu rodiče svěřili klíče od bytu, aby mě mohl vyzvedávat ze školky. To podstatné měl, teď už jen tu motorku. Nevím do kterých všech motorek Bošák pasoval, ale z našeho klukov

Vloženo: 24.02.2013
    Uskutečněno: 24.02.2013