Honda XRV 750 Africa Twin (1996)

Vlastník wáca
Vloženo 28.9.2012
Aktualizováno 11.6.2022

Myčka řetězu KETTENMAX

Vloženo: 02.05.2013, Uskutečněno: 02.05.2013, Zhlédnuto: 22x

Po přečtení několika zkušeností od majtelů, kteří tento vynález maj jsem se taky rozhodl pro jeho koupi, jelikož mě nabavilo šourat kartáčkem po řetězu a být od toho zacákaný, podařilo se mi sehnat nový Kettenmax za 400,-
V Lidlu byla zrovna akce na čistič a olej na řetěz, tak jsem vzal od každýho jednu na zkoušku.
Kettenmax jsem nainstaloval podle návodu, zkrátil boční kartáčky a šlo se na věc.
Ve videích od výrobce je vidět jak nikde nic necáká, nekape jenom to odkapává do příslušné nádoby. Realita je ovšem poněkud jiná. Ze začátku opravdu nikde ani kapka, ale po zhruba půl minutě začal ten sajrajt ztékat po slideru řetězu, po stojánku až na zem. Od řetězu taky něco ukáplo na zem. Možná jsem tam toho čističe dávkoval moc, ale už je jedno. Čističe jsem na to spotřeboval cca půlku tzn. 150ml. Řetěz nebyl nějak extra špinavej, obvykle ho mam 100x víc, ale byl jsem zvědavej jak to funguje
Při sundávání jsem se docela zamazal od toho sajrajtu, takže kdo nemá rád špínu stejně bych doporučil nějaký pogumovaný rukavice.
Po očistě jsem šel pro hadr abych utřel ten bordel na zemi a než jsem se vrátil čistič se odpařil a nebylo co uklízet, jenom tam zůstal tmavej flek od mastnoty z řetězu, takže ani motorku jsem nijak neutíral nebo dokonce nemyl.
Když jsem sundal Kettenmax, docela mě zarazilo jak vypadaj štětce po jednom použití ( kámoš řikal, že je lepši si rovnou přiobjednat náhradní kartáče) no nic, hadrem jsem to otřel, štětinky narovnal trochu rukou a dal zpět do krabice.
Nechal jsem čistič pořádně vypařit a mezi tím jsem míchal mazivo na řetěz.
Ten už jsem nenanášel pomocí Kettenmaxu, ale klasickým způsobem. Nechám to nějakou chvíli, nebo klidně i do rána a potom řetěz utřu od přebytečného oleje, pokud tam nějaký je.

Je jasně vidět na fotkách že řětěz není uplně bez špíny, což snad ani nejde pokud na něj nevyplácáte X sprejů, ale já jsem z výsledkem spokojenej. A už se ke klasickému čištění nejspíš nevrátím

Ještě možná udělám další háky abych ho mohl přichytit i z druhé strany a otáčet kolem ibrácené, pro možná ještě důkladnější očistu

wáca (2) napsal 02.05.2013 v 18:55

jj petrolej mam už taky vyzkoušenej

istonbike (2) napsal 02.05.2013 v 18:43

Mrkni jak to vypadá po průplachu petrolejem //www.motorkar...etail&ddid=37937

istonbike (2) napsal 02.05.2013 v 18:39

Kartáčky samosřejmě dostávají zabrat. Na pořádné umytí je ideální petrolej a řádně propláchnout...hadr pod rozetou a řetězovým kolem je samosřejmost potom pro klid duše můžeš použít spešl čistič,ale já na to už s...

• Rally věž od LSADV.CZ

Po menší nehodě a odlétnuté cihle od motorky předemnou, se mi uplně nechtělo opravovat původní předek tak jsem zvolil upgrade od Liberecé firmy LSADV. Verze s jedním LED světlem a tachometr KOSO. Věž mi dovolila dát př

Vloženo: 08.11.2022
    Uskutečněno: 03.09.2020
  • Širší ozubene kolečko z IT

Hřidel mam sice peknou, ale proč ji jestě neulehčit timto kolečkem co dělaji v italií. Vyuziva celou delku hridele a ne jen 3/4 jako klasicka kolecka. Jen ta cena 1300,- je vyssi za kolecko, takze doufam ze vydrzi dva re

Vloženo: 11.03.2020
    Uskutečněno: 11.03.2020
  • Upgrade na 18" kolo

Konecne se mi povedlo sehnat kolo, bohužel mělo vydřene uloženi ložiska, a celkove ty loziska nikdo moc nemenil :-(... takže nejdřiv musela přijit oprava vyvložkovanim ( lepidlo to neudrželo) a přepletl jsem ho na 18". T

Vloženo: 11.03.2020
    Uskutečněno: 11.03.2020