renocar_unor

Yamaha TMAX (2004)

Vlastník coallaul
Vloženo 25.8.2012
Aktualizováno 14.5.2013

Moje první moto po dvaceti letech vožení si zadku v autě )
Jedná se o ročník 2004, dovoz z Itošky a 1,5 roku jezdil tady u nás.

První dojmy - Měl jsem velkou trému, jak to budu zvládat. Obavy však byli liché. Padnul mi do ruky a neměl jsem vůbec pocit, že bych na tom tak dlouho neseděl. První kilometry jsem jel sice jako uličník na koloběžce, když veze ségru :-)) Postupně jsem se s ním ale srovnal a už jezdím skoro normálně :-)

Tak jsem se dočkal.
Splnil jsem si svůj sen a po několika měsíčním hledání, zkoumání, čtení recenzí jsem
se konečně rozhodnul. Byla to láska na první pohled )
Dnes byl ten den, kdy jsem si pro T-maxe dojel a za podpory své drahé ženušky, která mě jistila zezadu z auta ) , jsem ujel svých prvních 120 km.

Zatím mohu říci jen jedno ... jsem nadšený!!!

14.5.2013 den zoufalství...
dneska jsem si myslel, že po převzetí T-maxe ze servisu se konečně projedu.
Jaký to byl však omyl.
Po ujetí pár metrů jsem zjistil, že se chová tak nějak jinak. Podezřele se mrskal a i přes helmu jsem slyšel podivné zvuky. Po návratu zpět do servisu jsem byl ujištěn, že je vše v pořádku. Podivné zvuky prý dělá variátor(výměna válečků a řemenu) a to že se mrská je prý také variátorem.

Tak jsem nasedl a opět odjel. Během krátké chvíle jsem zjistil, že se to vše zhoršuje a tak jsem se musel opět vrátit. Po mém naléhání, že podle mne jede chvílema na jeden válec jsem byl ujištěn, že to není možné. Dělali ještě rozvody(měnil se řetěz a napínák) a seřizovali se ventilové vůle. PRÝ SI TO MUSÍ SEDNOUT.

Tak jsem hupnul do sedla a odjezd, sice mi to vrtalo kebulí,ale nemám zkušenosti a tak mi nezbývalo, než se snažit důvěřovat.
Po ujetí cca 5 km jsem však na místo ustájení dojel opravdu na jeden válec.

T-maxe jsem tam dával na kontrolu před sezónou, s tím, že se seřídí ventilové vůle a udělaj drobnosti. Co se týká motoru, tak byl podle mého ucha v pořádku.
Jediné co jsem tušil, byly rozvody. Při poklesu otáček to dole trochu klepalo, ale jen někdy.

Obávám se, že si letos zadnici povozím leda na kole, protože to bude asi ranec.

Půjdu jim to omlátit o hlavu a snad mi u toho neprdne cévka.