BMW K 1600 GT (2011)

Vlastník bobr
Vloženo 22.7.2012
Aktualizováno 29.4.2015

Koupená nedávno. Skoro měsíc jsem čekal díky nefungujícímu registru na značku. Najeto zatím pouze několik desítek km.

První dojmy - Na svoji velikost úžasně ovladatelná motorka.

Docela zásadní změna. Doposud jsem jezdil Dragstar 1100 a Midnighstar XV1900 od Yamahy. Tady úplně jiný styl jízdy. Samozřejmě nadbytek výkonu, ostré brzdy. Připadám si jako před desíti lety když jsem začínal s ježděním. Velký respekt.

Prvních 30km od prodejce domů jsem si v duchu nadával co že jsem si to koupil.
Zdála se mne moc živá i na rain palivovou mapu, moc ostré brzd, hlasité řazení a klapání v kardanu či převodovce při menších rychlostech na nerovnostech nebo při zaklapnutí plynu. Čekání na značku díky nefungujícímu registru jsem si krátil četbou hororových příspěvků ve fórech na především US serverech. Jak jsem dostal značku, hned jsem si chtěl první nevalný zážitek napravit. A bylo to úplně o něčem jiném. Jak to bývá, musím se přispůsopit motorce, tak motor nepodtáčím a snažím se držet otáčky alespoň na 2800. Pak se téměř vůle v řazení a kardanu neprojevuje. A hlavně tato motorka není určená na proplétání v městské dopravě v malé rychlosti. Nejlépe se cítí na otevřené silnici s rozumnou cestovní rychlostí. Pak je to naprostá bomba. Krásně ovladatelná, obrovský zátah v podstatě kdykoliv. Super podvozek a dokonale brzdy. Najednou mne nepřipadá brutální palivové mapy road ani dynamic Když si nastavím sportovní podvozek, tak motorka krásně sedí, při cestování na našich dálničních tankodromech zapínám komfortní odpružení. Prostě po prvních 500-1000km Vás motorka dostane.
Manipulace na místě vyžaduje větší soustředění, ale nechá se to zvládnout i bez zpátečky. Pro větší jistotu jsem zakoupil nižší sedlo jako je na GTL verzi a preventivně chránič motoru Rádio či MP3 se nechá poslouchat v pohodě do 110km/h a přez bluetooth i ve vyšších rychlostech, stejně jako navigace či intercom se spolujezdcem.

MitchBricka
MitchBricka napsal 18.03.14 v 09:59

Ahoj, říkal jsem si, že by bylo fajn mít někde prostor pro sdílení postřehů a zážitků o a s našima Káčkama. Založil jsem tu teda skupinu K 1600, tak se to třeba rozeběhne
Hezký den
Milan

Digin
Digin napsal 07.12.13 v 18:15 10b.

Hoj říkali jsme si s Hordou v létě nějaké Alpy pěkně by si byl maskovanej na tom sněhu

BorisVTR
BorisVTR napsal 28.10.13 v 10:55

Nadherny stroj.Preju hodne pohodovych km a davam 10b.

Simír_01
Simír_01 napsal 15.08.12 v 15:04

Luxusní tiše "závidím"

HordaStodulky
HordaStodulky napsal 06.08.12 v 21:06

Dobrá volba , hodně pohodových km v sedlo tohoto sportovního cesťáka. Jasných 10 b.