Yamaha X-max 125 (2007)

Vlastník Milbu
Vloženo 8.7.2012
Aktualizováno 7.10.2012

Na pohled velmi, robustní a pohledný skůtr.

Byl to jeden z mých hlavních kandidátů na koupi už od začátku uvažování o přechodu na skůtry. Mají pro mě neodolatelné kouzlo a supr styl. Tomuhle kousku sice k dokonalosti chybí ještě pár koníků, zaujme jeho jednoduchý vodou chlazený čtyřtaktní jednoválec se vstřikováním, i jeho působivý design.

Zkušenosti teprv přidám, ale první dojmy velice pozitivní. Supr posez, pěkné zpracování budíků a digitálního ukazatele. V porovnání s Varaderem 125 je nečekaně živější, ale i mnohem obratnější a také zábavnější. Takže teď ho čeká komplet servis a pak doplním první jízdní zkušenosti.

13.8. 2012
První jízdní dojmy spíše kladné, motor je na svůj objem celkem pružný a zrychlení na běžných 60 km/h je svižné. Taková optimální udržitelná cestovní rychlost pro motor je asi 90 km/h, maximálka leží, ale až někde okolo 120 km/h. Už jsem ji projel i ve dvou a spokojenost. Spotřeba se teprv ukáže.
Takže spotřeba spočítána a průměr je 2,5 litrů na 100 km, takže jsem byl příjemně překvapený.

25.8.
Kompletní servis proveden. Olej, filtry, destičky, ventily a čidlo teploty. Došel jsem k závěru, že díly Yamahy, jsou podstatně levnější než Hondy.

5.9.
Zakoupena nová zadní pneu, za 400,- nová. To bych teda nečekal. Jen to přezutí už bylo skoro dražší než celá pneu a to mi přijde nefér.

23.9.
Vyjížďka za burčákem do Mikulova.
Když už mi přestal chutnat ten z místní vinotéky tak mi nic jiného nezbylo než se za ním vypravit ke zdroji. Cesta byla pohodlná, celkem najeto asi 350 km. Až při této jízdě jsem si uvědomil jak je tento motor plně dostačující. Kde se dalo tak jsem jel pohodlně stovkou, no prostě víc není potřeba. A co navíc, jedu skoro zadarmo.

28.9
Na otočku do Olomouce
Tentokrát jsem potřeboval rychle otočit Olomouc (asi 300 km). Bylo celkem pěkně tak jsem volil skútr. A zároveň proto, že by to mohla být i poslední možnost se tuto sezónu pořádně svézt. Jenže jsem se trochu zdržel, tak jsem jel celou zpáteční cestu za tmy. A tady bych měl první výtku, nebo to budu muset trochu pořešit. Světlomety nejsou totiž zrovna nejjasnější, možná, ale postačí lepší žárovka. Taky jsem pořádně ocenil, že je na skútru, kde schovat kolena. S večerem totiž přišla i slušná zima, ochladilo se až na 9 stupňů Celsia. Ale toho, že jsem jel na skútrovi, jsem rozhodně nelitoval.