Gilera Nexus 500 (2005)

Vlastník rodrigo73
Vloženo 30.6.2012
Aktualizováno 13.4.2021

Sportovní maxiskutr s italským desingem ale i provedením. Je to taková městská stíhačka, co vyděsí střelce na supersportech, kterým visí za zadkem a nejde setřást.

První dojmy - Nádherný skútr se sportovním vzhledem, s dokonalými detaily jak to umí jen Italové. Výborné jízdní vlastnosti a výborné duální brzdy Brembo. Úložný prostor kam se vejde integrálka a navíc s dálkovým otevíráním.

Motorku bych doporučil pro - Super závodník do města, z křižovatek vždy první. Poměrně uzká motorka vhodná na projetí zácpou. Delší cesty mimo město mě moc nebraly a dálnice už vůbec ne.

Doplňky na motorce - Kufr Kappa s brzdovkou, Malossi Multivar variátor.

Na skútru jsem začínal a teď jsem se k nim vrátil, a zatím nelituji. Po Nexusu jsem šel cíleně- má krásný vzhled, spolehlivý jednoválec piaggio, brembo brzdy,počítač a vůbec spoustu blbinek k potěše jezdce. Provedení je italským stylem- něco klepe, plasty dokonale nesedí ale ten design je dokonalý.Jízda je velmi svižná, a s kitovým variátorem zmizí i línější starty. Po městě jezdím do 3l/100km, dal jsem i dlouhou dálnici na maximálku (175Km/h) a spotřeba vylezla na 4,5l. Za deště zvednu štítek a je pohoda. A naprosto boží jsou teplé ofuky na nohy!
Servisuji ve Scooterlandu v Praze a hlásím spokojenost. Naprostá vstřícnost k zákazníku a znalost problematky skútru prostě boduje.
Letos jsem nahodil nové obutí, přidal brzdové světlo do kufru a celkově připravil Nexíka na sezonu. Super je malossi multivar variátor - motorka rázem ožila a jede jak splašená, nástup výkonu je krásně lineární a skútr zrychluje jak elektrický až k maximálce.

Radek_F
Radek_F napsal 07.01.18 v 20:19 10b.

moc krásná leštěnka Já mám 1 týden na rozmyšlenou , jestli koupím žlutého Nexíka 500 a drobet bychom jej poladili na max přes 200 km/hod

Milan1963
Milan1963 napsal 30.06.12 v 11:56

Italové skútry umějí. Tvůj je moc hezký, posílám 10 bodů a přeju vždy št'astný návrat.