renocar_unor

Yamaha XVS 950A Midnight Star (2011)

Vlastník PýDžej
Vloženo 18.6.2012
Aktualizováno 16.10.2012

Rychlé rozhodnutí - výměna (po "číně" - v.d.o kinroad 125) je to obrovský skok pro mne (pro lidstvo prd). Po pár metrech nebylo co řešit (jen jsem si asi deset minut zvykal na opačné řazení).

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice) - Velmi dobrý přístup

První dojmy - Cruiser s nízkým sedlem - bál jsem se té velké váhy, ale po pár metrech bylo rozhodnuto. Skvěle sedla hned (a bez předchozích moooc velkých zkušeností).

Motorku bych doporučil pro - Pro starší (i ne-pokročilé), pro mladší, kteří ctí styl a netouží vleže lítat dvoustovkou na hraně přežití. Pro menší postavy - nízké sedlo, díky širokým řidítkům dobrá manipulace i přes tu velkou váhu.

Koupena na konci dubna, zatím se očicháváme, mám najeto jen málo - furt pršelo. Koupil jsem to přímo v Yamaze jako předváděcí. Velmi příjemný přístup prodejce (a taky příjemná úprava ceny). Jak říká žena - výborný dárek k padesátce.

Po 4000 km nemám nač si stěžovat. Báječně sedí, podle potřeby akceleruje zcela v pohodě, žádné vibrace do rukou (a do zrcátek) - to je po té číně obrovská úleva. Jezdím opatrně (jsem starší dorostenec), ale mám báječný pocit klidu a bezpečného ovládání. Spotřeba taky vychází solidně (tedy pokud se nepopojíždí v koloně) - něco přes 4 litry.
Pohodlná i na delší jízdy po dálnici, do terénu trochu těžká, po městě se vcelku dá protáhnout, i když s tímhle rozpětím se už nedá moc v kolonách blbnout.
Celkově - začal novej život, je to pro můj vkus výborná volba.
Co je kapku problém - prakticky žádný úložný prostor (ale mám brašny a rolku), na jaře dostane "baťůžek" opěrku s nosičem.
Jiné doplňky dávat nebudu, nechci kazit tu dlouhou plavnou linii. Plexi v žádném případě (leda až na starý kolena).
Doporučuji zapomenout na brejle a raději koupit helmu s plexi. Není to sice tak úplně stylové, ale proteiny se dají vstřebávat i z jiných zdrojů než z much a chroustů.
Bacha - neradím jezdit v kraťasech, pravá noha se dost opíká, to by šlo až na puchejře.

kukal
kukal napsal 29.07.16 v 14:46 10b.

Jen š těma kraťasama nesouhlasím, jel jsem zatím jen párkrát v kalhotech a jednou jsem tedy byl rád, že motor hřeje, když mi mrzla kolena Jinak modrá je taky super.. ale ty barvy co jsem zatím viděl, je divný že jsou všechny super

BaluJarda
BaluJarda napsal 02.03.15 v 09:57 10b.

Hezká Ymaha ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

fetsa