Suzuki AN 650 Burgman (2008)

Vlastník mikni
Vloženo 14.5.2012
Aktualizováno 18.1.2014

Goldwing 1500 versus Burgman 650

První dojmy - První dojem jednoznačně dobrý až na některé drobnosti popsané v recenzi.Zvyk na obrovské "mastodonty" se z hlavy jen tak nevymažou.

Básník by řekl "čas se naplnil", přehoupla se mi totiž šedesátka a tak jsem od výhrůžek o výměně Goldwinga za Burgmana přešel od řečí k činům poté,co se mi Goldwinga podařilo skácet v garáží a na postavení jsem musel povolat posily. Přechod z "parníku" zvaného Goldwing GL 1500 na B650 byl doslova děsivý.První dojem byl,že jsem přesedl na něco dětského s malými řídítky a malými kolečky, co pode mnou poskakuje při každé malé nerovnosti.Zatáčky jsem vybíral asi tak na třikrát a stále jsem nemohl trefit tu správnou stopu,přestože si o sobě myslím,že už jsem se trochu jezdit za těch 45 let na dvou kolech naučil.To asi tak všechno k prvním dojmům a teď k věci.Vzhledem k tomu,že jsem dost svéřepý,tak jsem se rozhodl,že se pokusím Burgmana "zkrotit" a přijít mu na chuť a podařilo se.Po čase jsem se v zatáčkách srovnal na poskakování jsem si už zvykl a začal jsem si užívat předností,kterých opravdu není málo.Začal bych zavazadlovým prostorem,který je v osazení dvěma bočnímy kufry s Goldwingem srovnatelný.Ochrana před větrem s vyšším turistickým štítem stejná.Posez je celkem srovnatelný,ale výhoda natažených nohou na Burgmanovi je při delších přesunech velmi milá.Rychlost v jednom téměř srovnatelná,horší je to s výkonem,který je nedostatečný,ale těch chybějících 850 ccm musí být zkrátka někde znát s tím jsem počítal.Mile jsem byl překvapen spotřebou a při turistickém tempu se pohybuji na průměrných 4,5L/100,což GW rozhodně nesvede.Od ručního řazení jsem přešel skoro trvale na automat a alpské vracečky v kterých jsem na GW měl "bobky" prosvištím s Burgmanem naprosto dokonale.Pokud se chce někdo nerušeně kochat přírodou a netlačí na pilu výkonu,rychlosti a počtu ujetých kilometrů za hodinu,tak vřele Burgmana doporučuji , jako zábavnou mašinu a názory,že už nejsem motorkář,ale skůtrař patří možná do doby skutrů ČZ 175 a je to stejná hloupost, jako kdyby dnes někdo srovnával necky s atomovou ponorkou. Motorkářem jsem byl, jsem a pokud zdraví dovolí ještě dlouhou dobu budu howght domluvil jsem.

Scalio
Scalio napsal 04.02.17 v 19:12 10b.

super mašina. Pořád jsi motorkář. Je to jen mladší sestřenicobratranec GL1500

Rosi45
Rosi45 napsal 11.12.15 v 03:11 10b.

Tak to je krasavec Ale já bych ho měl pořád špinavý.

7jerry7
7jerry7 napsal 19.02.15 v 20:26

dekuju za info, to potesi ... jj, s kamaradem Filousem jsme tomu venovali spoustu casu, diky mu

mikni
mikni napsal 19.02.15 v 12:19

...jo a ještě něco,kam jsem s ním přijel mezi skutraře,tak se na tebe ptali,byl to celkem unikát.

mikni
mikni napsal 19.02.15 v 12:17

to 7jerry7 do dobrých rukou, jeden starší pár z jihu se do něj zamiloval na první pohled,tak jako většina,uděl jsi z něho skvost a tu práci si dovedu představit.