renocar_unor

Aprilia Red Rose (1993)

Vlastník Rebel.no.1
Vloženo 27.3.2012
Aktualizováno 29.3.2012

našel jsem ji ve stodole po tátovi, který ji dostal od souseda, byla zadřená na půl rozebraná a z oxidovaná a ležela pod 5mm nánosem prachu a to završeno hromadou starých gum, trámků kdo ví co ještě...zkr. šrot... (doma mě s ní málem vyhodily) :)))

ale po simsonu (mé první motorce v 15..a taky do té doby jediné... :D ) vypadala že by se z ní mohla vyklubat pěkná holka..a hlavně na tacháči bylo jen pouhých 4280 km !!! .no oprava a úprava motoru byla za cca 18 tis (70cm kit, rejsová klikovka a ložiska atd...jinak zbrusu nový motor 50cm se dá sehnat 12tis )+ za 6,5 tis jsem koupil další, totálně vylítanou a rozvyklanou mrchu... (viz poslední foto) ale měla papíry...a to bylo supr...když už jsem je 8 měsícu sháněl po všech čertech...a pár tisíc ještě sezraly věci kolem (19mm karbec,trysky,lepší náplně atd...) takže mě ta sranda vyšla na 28-.30 tis no pak následovalo motorku rozebrat a hurá do toho... no zabralo to něco přez 100 hodin... ale výsledek stál za to... ze šrotu se vyklubala docela hezká mašinka. tak jsem po více jak 15 letech začal opět jezdit jedno stopem... a jak se mi to líbylo... (jsem totíž zapoměl jaké to bylo před lety) krásně jsem zmoknul... pár km si potlačil... navztekal se... :D))) ale pocit svobody a volnosti byl silnější...po dovychytání všech much jsem začal jezdit víc... častěji... a dál... jenže ten zvuk prskoleta prostě nebyl to pravý ořechový... ale i přez to mě zdravili motorkáři když mě míjeli... cestovní rychlost byla 70-80... sice to frčelo 90... po rovině a 100 z kopce (110 a smrt v očích... jsem taky zažil)...ale to po pár km se vždy rozsvítila kontrolka teploty vody... to byl Wopruz...ale co by člověk čekal od malého motůrku co točí až 12 tis.ot za minutu a hlavně ve dvou to už vážně nebylo ono... takže jsem pak konečně dospěl k rozhodnutí... víc oběmu--- víc zmůže a začal jsem pokukovat po něčem větším... ale za rozumnou cenu a v retro stylu... nejprve jsem měl zálusk na virágo...ale už je těžké sehnat fakt pěknej a fajnovej kousek... ale naštěstí jsem oběvil drakouše v supr stavu a jen s bůrem na tacháči,... a clasik k tomu..a zlatavá metla k tomu... a bylo rozhodnuto... koupit a udělat řidičák... ale víc se dozvíte v textu pod drakoušem... :D (až se dostanu k tomu že tam něco víc napíšu)
Ale abych se ještě vrátil k aprilce... je to tako malé šídlo a když pominu zvuk který vydávala tak byla úplně suprová na ježdění po městě, na 50 se to rozjelo v mžiku (na 80 za dva mžiky) a její malá váha (100kg) byla skvělá pro kličkování v dopravní zácpě... i po okskách to bylo celkem pohoda... skvělá motorka pro mladého kluka nebo holku co zrovna začínaj a potřebujou se seznámit s provozem a hlavně (a to je pro ty 15-ti letý důležítý) nemaj se za co stydět... ( po takové jsem toužil a doslova slintal když mi bylo 15 a měl jsem ,,jen simsona,, :D )... vloni jsem ji prodal, škoda že mé dcerce bylo v té době teprve 11.. být jí 14 tak je její... závěrem bych jen dodal že to je pohodová motorka a po 20 letech nestratila nic na své kráse a kouzlu... a pokud budete mít možnost koupit vážně suprovej kousek v supr stavu... není důvod váhat... ale nekupujte vraky co s nima puberťáci lítaly po polích a lesích... díly se krapet hůř shánějí... a nejsou za hubičku jako na Jawky...a kdyby jste někdo potřeboval poradit kde co sehnat nebo pomoct s opravou... klidně se na mě obraťě... rád pomůžu... znám ji pomalu do šrouku... :D

Mlny
Mlny napsal 12.06.12 v 23:26

Můžu potvrdit, je to opravdu vyjímečnej stroj a to že se to těm 15ti letejm nelíbí, je uplně jedno na čem jedu, tenhle fichtlík je na parádu, akorát nevim jestli se zamnou otáčej kvůli tomu zvuku nebo vzhledu. Rebel.no.1 díky za Aprilku

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 29.03.12 v 17:55

Pěkná práce. Tak za 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 28.03.12 v 08:57

Moc hezká Italka.Pěkný text v popisu, takže dávám 10 bodů!