renocar_unor

Honda VFR 750 (1989)

Vlastník Venoch
Vloženo 15.3.2012
Aktualizováno 15.3.2012

Moje stařičká spolehlivá VFR, která ale má všechno co od mašiny očekávám.

Je to už hodně let, co jsem šmejdil v jednom motobazaru a viděl jsem ji. Celou noc jsem o ni přemýšlel. Na druhý den jsem pobral všechny mé tajné fondy ukryté před ženou a kopil jsem ji. Tehdy jsem měl zkušenosti jen z ČZ 175, což je spíš takové roztomilé motokolo, na kterém jsem sice dojel až k Baltickému moři, ale VFRko, to je něco jiného. Hned jak jsem si ho dovezl na přívěsu domů, tak jsem ji hned v garáži převrátil na zem. Ta váha mašiny je někde úplně jinde a sedat na motorku z boku může asi jen blázen. . To byla má první a naštěstí i poslední havárie. Za tu dobu mě vždy dovezla domů a nejezdil jsem jen krátké trasy. Můj motor má už nalítáno 97 000 km!!! A kupodivu stále nemám pocit, že by měl být na konci životnosti. Asi ty ozubené kola místo rozvoďáku dělají své. Když se zaposloucháte do chodu motoru, tak je můžete i slyšet. Co mi za ty roky odešlo? Tak především to byl reguláror , ale na to trpěly tehdy všechny Hondy. Jsou to vlasně jen výkonové diody, které sráží napětí z alernátoru a díky tomu mi asi shořel i alternátor, který se u tohoto motoru čvachtá v oleji . Ten jsem doma sám převinul (přes zimu nebylo co dělat), a zatím drží (už přes 25 tis. km). Vyměnil regulátor a dal pod něj chladič a ještě ho podmazal termopastou. Od té doby žádný problém. Jenom se mi při delší jízdě potí prdelka, jak to ten regulátor prohřívá. Pochopitelně nevím, kolikrát jsem měnil olej, řetěz, pneumatiky, svíčky, jednou jsem upálil v Alpách brzdové destičky, měnil jsem rozety...to ale považuju za normální údržbu. Vloni jsem čistil karburátor , nechtěla pořádně táhnout a on ten benzin co je v mašině přes zimu napáchá časem v karbecu pěkné svinstvo, takže vyčistit zaoxidované místa a profouknout trysky a holka má zase síly na rozdávání. Už jsem ji chtěl mnohokrát vyměnit, ale stále čekám na ten pocit, až uvidím někde nějakou novou mašinu, takový pocit, co jsem měl, když jsem svou VFR viděl poprvé a on pořád nepřichází a nepřichází a tak je moje milá VFR pořád se mnou a proto ji letos renovuju plasty, a dám nové polepy, ať má holka taky trochu radosti, no né?. ;-D

radek89
radek89 napsal 15.03.12 v 18:33

pěkný fotky od kud to je?