Suzuki DR 800 Big (1990)

Vlastník Mirda.1
Vloženo 24.2.2012
Aktualizováno 27.4.2014

Suzuki DR 800 big, obrovská mašina s velkým jednoválcovým motorem a silou na rozdávání.

Honda XRV 750 Africa Twin: Moc drahá na moji peněženku.
Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Raději jsem zvolil DR
Aprilia Pegaso 650: Moc mi neseděl vzhled, sice pěkná, ale něco mi na ní vadí.
Honda NX 650 Dominator: Pěkná ale ta co se mi líbila, byla daleko od mého bydliště a tak daleko se mi ji nechtělo jet testovat.

První dojmy - Motorka mi padla do ruky hned při koupi. Jen při první jízdě převládal strach z výkonu motorky, na který jsem nebyl zvyklý. Musím říct, posed na motorce je pohodlný a dostatečně vysoký k mojí výšce. I přes první perfektní dojmy musím podotknout, že s váhou motorky se musím pořád sžívat.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší lidi, kdo je menší bude mít problém s dosáhnutím na zem, ale je to o zvyku.

Doplňky na motorce - Padáky, rámy na kufry, náhradní creptus výfuk (moc hlučný a nepoužívám ho), vrchní kufr plastový, přídavná světla, 12 V zásuvka.

2011
Suzuki DR jsem koupil na konci sezóny. Měl jsem ji vyhlídnutou už nějakou dobu a také jsem na ni šetřil peníze. Nicméně jsem se dočkal chvíle, kdy jsem si pro ni jel s penězi v kapse. Při první jízdě jsem zjistil jaký obrovský rozdíl je ve výkonu mezi mojí starou motorkou a DR kem, měl jsem z toho trochu strach a přemýšlel jsem jestli ji koupit nebo si najít nějakou slabší. Nakonec jsem ji koupil a čekala mě 200 km dlouhá jízda na ní až domů. Za tu dobu jsem měl čas si ji trochu oťukat, sžít se s ní a byl jsem spokojený. Doma jsem ji přihlásil a párkrát se na ní projel a nyní čekám na novou sezónu.
2012
Nová sezóna přišla a já jsem ještě před jejím začátkem nechal vyměnit pneumatiky na Mitas E07. Na začátku sezóny jsem také měnil motorový olej za motul ester 5100. Už jsem s motorkou byl na jedné delší cestě, která nás s kamarádem zavedla až za Brno do vinařské oblasti. Tam jsme přenocovali a vraceli se zpět a byla to super cesta, na které jsem zapomněl na všechny problémy a už se moc těším na další jen čekám až budu mít nějaké peníze na benzín.
V této sezóně mě čekalo ještě pár cest, ale nebylo jich tolik, kolik bych si přál. Na motorku jsem v zimě přidělal 12 V zásuvku na nabíjení mobilu, posvícení lampičkou atd. Ještě jsem spravil brzdu, která se mi zadírala, teď už je to v pořádku.
2013
Nová sezóna je tady a já doufám, že na motorce toho najezdím víc než minulou. Hned v lednu jsem si u Rimota v Třebíči objednal zadní sklíčko k brzdovému světlu, které není nikde k sehnání. Jakmile sklíčko došlo, tak jsem ho vyměnil a motorce moc sluší, když je zadní červené světlo vidět. Předtím tam bylo černé sklíčko, které si tam předchozí majitel narval po rozbití originálu a světlo přes něj nebylo skoro vidět.

Mirda.1
Mirda.1 napsal 19.02.14 v 12:02

Díky za pozitivní komenty.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 03.05.13 v 11:44 10b.

pěknej mazlík ta Tvá Suzina gratulejšn

Pája19
Pája19 napsal 14.06.12 v 06:25

Nadšenec, šetřit na benzín abych se moch projet. Nemít prachy nevadí... Deset bodů a nestrácej entusiasmus.

motejz-pb
motejz-pb napsal 09.03.12 v 19:22

Supr stroj rád na něj vzpomínám,měl jsem dva a na zadní šel nádherně (se spojkou),máš pěknej kousek ,přeju hodně štastnejch km

Mirda.1
Mirda.1 napsal 27.02.12 v 14:38

Fotky přidám jen co nějáký nafotím, motorku mám zatím chvíli a to je jediná fotka kterou jsem pořídil v sezóně až vyjedu jich bude víc.