Suzuki M1800 IntruderR (2007)

Vlastník Mallory
Vloženo 22.2.2012
Aktualizováno 26.3.2023

Kdyby mi někdo před dvěma lety, když jsem si pořizovala vysněnou VS 1400 řekl, že jednou osedlám buldozer M1800, tak bych se mu vysmála. Ale stalo se.

První dojmy - Byla to láska na první pohled...a ta barva...ta je prostě úžasná :))

Jednoho mrazivého lednového dne jsme navštívili nedaleko (asi 150 km) vzdálený bazar a tam jsem poprvé sedla na M1800...Překvapilo mě, jak jsem ji jednoduše a lehce zvedla ze stojánku a jak neuvěřitelně mi padla do ruky. Je to lokotraktor, který už na první pohled ukazuje, co v něm je. Ohromná síla, nádherné křivky, charakteristická silueta předního světlometu a neuvěřitelný zadní kolo.Původně jsem chtěla jen černou, ale tahle barva mě úplně odzbrojila. Prostě láska na první pohled.:)

Je to asi měsíc a už je holka doma. Tak jen počkat, až roztají ty haldy sněhu a hurá na silnici. No ono to asi nebude tak velké hurá, ale pěkně pomalu a opatrně, aby mě ty kila hned nepřepraly. :) První "jízda": tři kolečka po dvoře.. lidi, ono to jede i bez plynu, prostě jen tak, když pustíte spojku, hustý! :) Jo a štít a kufry včetně držáků jdou hned dolů, to dá rozum.

29.2. Už mi poštou dorazil i kryt místo zadního sedla, který jsem ve zmatku a záchvatu štěstí při koupi nechala u prodejce. No řeknu vám, že na stole v obýváku vypadá monstrózně a člověk by řekl, že to je kus od náklaďáku.

16.3. Úplně první kilometry. Převoz ze servisu do garáže - ohromný respekt...až skoro strach...na silnici štěrky, písky a díry :( - oproti VSu je cítit každá trhlinka v asfaltu. První tankování. Tachometr nezvykle na nádrži, páka pro řazení patou zbytečná - už tam není :) Přes všechny nástrahy jsme obě v pořádku dojely domů :)

17.3. První opravdové svezení. Jedním slovem pohádka. :)) Ohromná síla, ve 170 i bez plexi pohoda. To bylo na VSu nemyslitelné. Kapota od světla proud vzduchu hodně zvedá. Žádné zvedání přilby a škrcení. Ani na okamžik jsem neztratila pocit, že motorka jede sotva na půl výkonu. Jsem zvědavá, kdy ozkouším i tu druhou půlku :)) Do zatáček a hlavně na kruháčích se musím naklápět celá, jinak to monstrum jede prostě rovně :) Otáčení v garáži probíhá asi 10 minut a to máme přes 5 metrů na šířku.:))

18.5. Máme za sebou asi 1500 km a první motosraz. Jsem úplně nadšená. :)) Spotřeba od 4,8 do 6 litrů - podle stylu jízdy. :D Dokoupeny a mým skvělým mužem perfektně upraveny oba boční plasty. Teď hledáme někoho, kdo nám namíchá barvu. Barva prý není v katalogu výrobce, tak to vypadá, že budeme muset věřit spektrometru...uvidíme.

14.7. Tak jsme s Mazlínkem zvládli první společnou dovolenou. Během 6 dnů jsme najeli 2800 km. Všechno jsme zvádli perfektně, mašina šlapala jako hodinky, bez náznaku jakéhokoliv problému. Moje nadšení z týhle motorky rozhodně neutuchá, spíš naopak. Tenhle stroj má jen jednu vadu a tou je nepoměr jeho hmotnosti ke svalové hmotě mé maličkosti. Jakmile zastavím kopcem dolů a předemnou je obrubník, tak se bez pomoci nevyhrabu. Chtělo by to zpátečku .))) Přidávám i pár fotek z Dánska...nemůžu se nepochlubit plážovými fotkami :)) No neptejte se, jak jsme se dostali z písku ven...Ale za ten zážitek to rozhodně stálo!

Zdolali jsme Glockner! Rok 2013 pro mě znamenal 3.přejezd kultovní Hochalpenstrsse se třetí mašinou. :) Musím přiznat, že s "osmnáctkou" mi v "Kehre" bylo nejméně veselo. Je to holt dlouhý, těžký a nepoddajný hoch. Na Edelweiss, když jsme stoupali za osobákem, který před sebou tlačil cyklistu, mi bylotaké ouvej, ale zládli jsme to se ctí. :) Musím přiznat, že jsem zcela tiše záviděla nejen německým majitelům všudypřítomných R1200 GS.

28.3.2015 Před 12 dny se nám narodila malá motorkářka.:-* Rok 2014 jsem si Mazlika příliš neužila. Letos to asi nebude o moc lepší, ale pokud nám to naše malá žížala dovolí a babi pohlídá, určitě s taťkou na nějaký ten výlet vyrazíme. Holt to bude letos víc kolem komína. :)

25.2.2016 Sezona 2015 byla na vyjížďky velmi chudá. Najela jsem asi 600 km Miminko nám více nedovolilo. Vzhledem k tomu, že chceme brzy princezně pořídit sourozence, jsme se po bouřlivé rodinné debatě dohodli, že motorky prodáme. Bylo to čistě rozumové rozhodnutí, srdce říkají opak. A tak se stalo. Loučení to bylo smutné i kroupa byla uroněna a několik sklenek vypito. Mazlík teď bude bydlet nedaleko Ústí nad Labem. Je to zvláštní pocit, nebýt už motorkářka. Nejsmutnější je pohled do skříně, kde máme motooblečení a přilby. Něco mi říká, že lepší motorku už sedlat nebudu. Novému majiteli přeji mnoho šťastných kilometrů a vždy bezpečný návrat domů.

26.03.2023 Můj milovaný manžel mi před třemi lety k narozkám půjčil klasiku od HD. Ačkoliv jsem patřila do skupiny "rejží" a na harley jsem nikdy ani neseděla, FatBob mi učaroval. Je to takový sportovně naladěný cruiser. Výkon i krouťák jako hovado. Oproti M1800 o hodně kratší a ovladatelnější. Fakt pecka!

Rok 2022 motodovolená na Slovensku. Jupí!!! Půjčený FatBob a Road King. "Bobek" úplně super, před Road Kingem jsem měla ohromný respekt. Je to teda strašný dlouhán. Nejsem prcek, ale když jsem potřebovala otočit řídítky, měla jsem ruce jako Saxana :D Dovolená úplně boží, jako zamalada :) Děkuji Ondráškovi, Mírovi a Kubovi za úžasný zážitek.

FZR600R
FZR600R napsal 26.03.23 v 20:23 10b.

šolis
šolis napsal 13.05.20 v 12:04 10b.

Klobouk dolu krasavec

Mahler
Mahler napsal 31.03.17 v 09:09 10b.

Na ženskou 1800 ! To teda čumím Myslím, že čím si ted procházite, tak to nemine většinu z nás. Já mám ted návrat po 7 sezonách Takže si myslím, že to časem nevydržíte a něco pořídíte Jen je pravdou, že to myšlení za řidítky se po narození ratolestí rapidně změní v určitou obavu co kdyby se nám náhodou něco stalo

fatman
fatman napsal 04.03.17 v 20:34 10b.

Přirozený vývoj...
Taky jsem víc taťka, než motorkář .
Ale o tom to je .Ono to půjde i pak, až děti odrostou a přestanou o naši péči stát...
Ale je to nááádhernej Inťásek .
10bodů

Kujavan2
Kujavan2 napsal 31.07.16 v 20:27 10b.

jooo děti.. ..taky čekáme