Suzuki GSX 1400 (2005)

Vlastník Merick4
Vloženo 2.1.2012
Aktualizováno 15.9.2014

Vloženo: 06.04.2012, Uskutečněno: 19.03.2012, Zhlédnuto: 83x

Prišlo aj na mňa :( Klasická porucha na týchto strojoch - tečúce zadné tlmiče, teda nastavovanie predpätia pružiny. Tieto tlmiče majú možnosť nastavovať tvrdosť pružiny zmenou predpätia a celé to funguje na hydraulickom princípe. Konštrukčne to ale Japka nedotiahli a do tesnení ktoré to celé držia pokope sa dostane špina a prach, častým nastavovaným sa tesnenia vyderú a olej vytečie. Vytečené tlmiče sa zrazu nedajú nastaviť a ostanú v polohe ,,namäkko". Celý systém nie je problém rozobrať, v zadnej strane je šrouba na vypustenie oleja, ktorou sa nový olej aj napustí. Treba všetko poriadne vyčistiť, vymeniť tesniace O-krúžky a napustiť nový olej. Doporučujem čo najhustejší, pretože od výroby to bolo riedke ako čaj. Ja som zvolil prevodový 90W, zatiaľ to fakčí super.

hansol (0) napsal 23.04.2016 v 22:40

Ahoj,zaujímalo by ma ako si rozobral, respektíve ako si demontoval pružinu. Mal si na to nejaký prípravok ktorým si stlačil pružinu a potom vytiahol zaistovaciu podložku?

Merick4 (1) napsal 09.03.2015 v 14:53

Nazdar. Tesnenia som dal obyčajné krúžky z obchodu s gumovinou. Rozmer zmeraný podľa originálu. Oleja som tam natlačil koľko sa vošlo, hlavne bez vzduchu. S trochou šikovnosti to zmákneš bez problémov.

srobik (0) napsal 25.02.2015 v 20:13

Zdravym chcem sa spýtať kde ste objednavali tesnenia do tych zadnych tlmičov a kolko ml oleja tam ide.Dakujem

MedvědB12 (0) napsal 25.12.2012 v 19:06

Šikula a koumák

• striekanie delkov motora

Predchádzajúci majiteľ zrejme nastriekal odraté dekle sprejom, takže to dlho nevydržalo. Vygitované a nastriekané nanovo dvojzložkovým autolakom. Som zvedavý na výdrž. :-)

Vloženo: 21.04.2013
    Uskutečněno: 21.04.2013
  • Čistenie bŕzd - zapečené piestiky

Pri minulej rozborke riadenia keď bola motorka zdvihnutá a kolesá v lufte som zistil, že pretočiť predným kolesom ide veľmi ťažko. Brzdy boli zakusnuté a nepomohla ani výmena brzdovky + odvzdušenie. Takže strmene von, ro

Vloženo: 06.04.2012
    Uskutečněno: 06.03.2012
  • výmena ložísk v krku riadenia

EDIT 23.2.2012 Keďže sa nám vo februári nečakane oteplilo, nedalo sa inak a mašinu som musel vytiahnút z garáže na krátku jazdu. Všetko super, ale to riadenie nebolo dvakrát presvečivé a krk mal trochu vôľu. Nasledova

Vloženo: 06.04.2012
    Uskutečněno: 23.02.2012