BMW R 1200 RT (2011)

Vlastník svizi
Vloženo 6.12.2011
Aktualizováno 14.12.2013

pekná, veľká, pohodlná, cestovná

Honda XL 1000V Varadero: spotreba, reťaz, generačne starší motor, výkon, hmotnost
BMW K 1200 GT: šarm, moje skusenosti s motocyklami

První dojmy - motorka je celkom ľahká. veľmi dobre sa ovláda. neskutočný podvozok na cesty. ochrana pred vetrom je perfektna. vhodná aj pre začiatočníkov.

Motorku bych doporučil pro - duchovne vyrovnaných cestovateľov, ktorí nechcú byť za každú cenu ihneď prví. sú určite lepšie motorky v jednotlivých parametroch no v priemere je RT pre cestovnu turistiku u mňa dosť vysoko.

Doplňky na motorce - tankvak
topcase
navigacia
komunikácie sena5 FM duo
ohrádka na top case a tuba wunderlich 50 litrov celkovy uložny objem 190 l.

doviezol som ju domov pred troma dnami.
nakolko je zima neda sa na nej jazdiť.
riesim oblecenie, topanky, prilbu, navigaciu...

júl 2012
prvých 4000 km v sedle. dojmy su veľmi dobré. nakoľko som predtým na žiadnej moto nejazdil nemám s čím porovnávať. budem subjektívny.
som začiatočník, prvé kilometre boli opatrné v zákrutách a rýchle na rovinkách. na úvod som bol uchvátený akceleráciou stroja, no postupne som si na to zvykol. ako mi povedal známy po dvoch mesiacoch ti bude slabá. no účelom tejto moto je cestovanie. s pribudajúcimi kilometrami, sa prejazdy zákrut zrýchľuju, brzdím prevažne motorom, využívam silný kruťak 2500-4000 otáčky sú ideál na poriadny záťah a super spotrebu ktorá pomaly klesá je na cca 5,3 l s plným strojom 500 kg.
silnou stránkou je určite podvozok a ESA, často využívam elektrický štít.
na posledy som urobil na jednodňvke 670 km bez akýchkoľvek problémov. je to stroj na veľa km. toho roku sa chystám na dlšie trasy 2 krát 5000 km uvidím čo sa podari.
daľsie dojmy pridám potom.
zaťial hodnotím ako super cestovný stroj s veľkou 130 l kapacitou kufrov, dobrou ochranou proti vetru, nízkou spotrebou (žerie olej cca 1l na 5000 km) a hlavne perfektným podvozkom.

26102012
dnes som dorazil z tripu 3000 km. bosna, chorvatsko, slovinsko, rakusko.
plne naložený stroj, nove gumy metzelery z8 M/O a asi posledné teplejsie počasie v tomto roku, teploty od 2 do 26, rýchlosť od 5 do 200, krátka štrková šotolina, serpentiny, horské prechody, ťahavé zákruty, mokrá cesta, zapcha v meste na dialnici, silný bočný vietor, manipulacia na mieste.
RT to zvladlo na jednotku, možem doporučiť veľmi univezálny stroj.

5-14/9/2013
máme za sebou 4200 km (SK A D CH LICH ITA SLO H SK) dlhú cestu 11 dní pohody. tentoraz sme išli preskúmať horské pasy alp a dolomity. opať plný stroj 2 osoby, pribudla komunikácia SENA 5 FM super vec na cestovanie s partnerom, možnosť podeliť sa o zázitky on-line. da sa to aj vypnúť :). perfektné a hlavne prázdne cesty, počasie 15-22, najnižšia giau 1 stupen. pačilo sa nám ohľaduplnosť vodičov k motorkárom, chuť pomocť, veselé tváre, kvalitné potraviny, dobré víno a syry, lacný alkohol a benzín v livigno, taliansky dizajn, švajčiarské poklopy kanalizácie - necítiť ich, aj ked gumy už koncia RT islo v pohode, chválim brzdenie motorom pri zjazdoch z pasov a ESA podvozok - rezim comfort pri zlej ceste. spotreba cca 5,5. veľmi veľa zážitkov = potrebný čas na vstrebanie po návrate, pozor na rýchly štart do práce - nedoporučujem.

18yamaha18
18yamaha18 napsal 04.10.12 v 19:39

Parádne delo Krásne zážitky v sedle, slnečný zbytok sezóny a plnú nádrž

XDRBB100
XDRBB100 napsal 02.03.12 v 10:05

Nemá chybu..

svizi
svizi napsal 08.12.11 v 14:21

ďakujem
moja posledná motorka mala 1,5kw a volala sa babeta
jazdil som pred 25 rokmi.
teraz som si skusil asi 15 km a vyzerá to dobre.
motorka vyzerá priatelsky no mám rešpekt.
teším sa na jar a stovky kilometrov.

rudirt
rudirt napsal 08.12.11 v 09:52

Tož vítaj v klubu R1200RT!! Moc dlouho čekat nemusíš, předpokládám, že máš vyhřívané sedlo i hefty, tak než bude kopa sněhu, tak už si zvykej. Mám zkušenost že se dá slušně zajezdit i při teplotách okolo 4 st.C. a to jsem ani nedával teplou vložku do oblečení! Nevím, jak silnou mašinu jsi měl předtím, ale začínej poooomaaaaluuuu!
Držím Ti palce! 10b. a vždy štastný návrat!!!

jannyjohn112
jannyjohn112 napsal 08.12.11 v 09:14

Tak toto je už iná káva.Krasavica.Prajem veľa šťastných km a zažitkov.P.S.: Do buducna niejake fotky z výletu.Za 10B