Dirtbike & Pitbike Pitbikes (2007)

Vlastník grovestreet
Vloženo 7.10.2011
Aktualizováno 25.10.2012

Čínskej Pitbike, vždycky sem ho chtěl na blbnutí, ale zjistil sem že je to totální srajda a v terénu nepoužitelnej stroj když nemá člověk tisíce na kompletní úpravu za kvalitní díly

První dojmy - První dojmy, děsný, motorka cukala, na plyn moc nereagovala... Rozhodně nepadla hned do ruky, předchozí motorky do terénu jsem měl japonce, teď člověk sedne na tohle a nic nefunguje, podvozek katastrofální, brzdy nic moc, zpracování hrůza, použitý materiály jsou k pláči... Prostě číňan už nikdy více

Pitbike, velice populární výraz pod kterým si většina představí čínskou pomstu, malinký prdítko z nekvalitních materiálů který se sype pod rukama...
V následujícím popisu se pokusím uvést vše na pravou míru..

Klasický pitbike s kolama vpředu 14" a vzadu 12", motor poctivě okopírovaný japonec takže slušný kvalitní základ :)
Můj je klasická 125ka čtyřkvalt...

Asi bych se pro pořádek věnoval jednotlivým tématům a něco o nich napsal alespoň z mích prvních poznatků o motorce:

Rám...
Čína je Čína a tohle nezapře, motorka není nová takže na ní byli vidět opravované svary, musím říct že je v tomhle ohledu je tvrzení že Čína neprodukuje rámy z kovů ale z bláta naprosto pravdivé, v terénu je zkrátka cítit že rámu chybí tuhost a pevnost! V porovnání s YZ nebo MTX, i endurem DR je tohle bláto, nejistota, kdo zkusil kvalitu tak mi dá za pravdu. Věřím že navařit nějaké výztuhy by pomohlo, možná do budoucna. Rád bych upozornil že je to Hobby stroj žádnej závodník :)

Podvozek, kola, tlumiče...
podvozek, co čekat, malé zkušenosti a nekvalitní materiály,
zadní centrální tlumič už byl měněn, přijde mi docela "agresivní" jelikož jsou rázy hrozně cítit, okamžitě vystřelí nahoru bez nějakého většinu útlumu, potom to odnáší zadnice, tuhé sedlo jde ruku v ruce s nepohodlím jezdce :)
Přední šavle jsou klasické konstrukce, zatím netečou, tlumicí efekt nic moc ale moc se neboří, to je pro mě ideální protože malé kolo vpředu a ponořující se vidlice by nemuselo skončit dobře :) Kola zatím drží, doutahoval jsem pár drátů a je to ok, co je klasika jsou ložiska kol, přední vymlácená bez kuliček, ihned jsem koupil nové a s tím i nová pneumatika.
Nedoporučuji hrabačky a strhávání kola, nemají haltr, doporučuji udělat pokud to myslíte trochu vážně!
Suma sumárům tu máte průměrný podvozek se kterým se ale jezdit určitě dá v rámci Hobby.

Brzdy...
Kapalinové kotoučové brzdy, na první pohled si člověk řekne WOW. Mě zatím moc nepotěšili, bývala MTX brzdila s bubnama lépe, strhávat zadní kolo jde ale po velkém snažení..
Nechci kritizovat, brzdám jsem ještě nevěnoval pozornost a vím že potřebují udělat kompletní údržbu, takže neberte toto jako kritiku, může to být dobré. Věřím že po udržbě to bude OK na přijatelné úrovni :)

Motor...
125cc 4T, chlazeno vzduchem, dvouventil, rozvod řetězem (řetízkem?:) ) čtyři krátký kvalty.
Motor je poctivě okopírovaný od Hondy, takže to jsou celkem držáci se slušným výkonem a skvělím krouťákem.
U tohodle motoru mě opravdu potěšila pružnost a zátah v nízkách otáčkách, krátký kvalty potěší a zajistí že nemusíte přehnaně řadit přitom se dá jet celkem rychle na poměry stroje.
Motoru se spíše líbí nížší až střední otáčky, ve výsokých už nepociťuji takový výkon.
Jinak nemá nic co by mi vadilo, snad jen ne moc kvalitní karburátor trochu okrádá o výkon a správný chování motoru.
Za zmíňku stojí vzduchový filtr, který není vůbec chráněn a je umístěný hned na karburátoru, takže na něj lítá krásně bláto a veškerý bordel, nějaký box by se určitě hodil!
Jinak starty v pořádku, zkrátka tohle se docela povedlo.
Spotřeba 00 nic, paráda :)

Elektroinstalace...
Děs běs :) Až ukecám nějakýho kamaráda elektrikáře plánuji přestavbu za kvalitní, on jak se v tom ještě někdo hrabe vypadá to děsivě :) Moto má EL. Startér i spínací skříňku, ale pár kabílku nebude problém, nic co bych měl kritizovat, zrovná já :)

Ovládání, detaily...
Motorka se ovládá poměrně snadno a když se někde zahrabete prostě jí čapnete a pomůžete jí snadno a rychle, to je její výhoda. Obratnost je parádní. Líbí se mi to, ale na posez si musím ještě zvykat, je to prostě něco jiného.
Doporučuji jiná řidítka a všechny lanovody nové, plynový táhlo jde strašně trhaně a ztuha, spojkový docela ujde.
Opět pozor na ložiska v krku, čim dřív je vyměníte tim lépe.
Celkově oproti japončíkům je znát na čem sedíte, není vše tak plynulé a 100% ideální, je třeba si pohrát a všechno přizpůsobit.
Jinak skoky se mi s tím líbí, motorka se dá pěkně navádět. Pouze kameny můžou způsobit trochu nejistoty díky malým kolům, ale to je pochopitelný.

Celkově hodnotim jako takovou motorku kde si člověk musí hodně pohrát aby se dostal na slušnou úrověň, není to žádný tajemství že některé věci stojí za prd a je třeba dát kvalitnější, díly jsou za pár korun a jednoduchost motorky je velké +, vše si člověk udělá doma sám a bez velkých problěmů. Jako Hobby stroj na vyblbnutí naprosto ideální, navíc pro někoho kdo nemá moc peněz ideální, ikdyž peníze lítají i tak, ale rozhodně menší než do ostrých krosů, ikdyž je tam jiné svezení :)
Navíc to můžete naložit do auta a jedete kam chcete, to se mi líbí :) Určitě zažijeme ještě spoustu srandy, časem snad více nebo nejspíš v deníku :)

Martinpetricek2
Martinpetricek2 napsal 30.10.12 v 14:40

:D no možná už to neakej ten pátek je :D ale máš jich tu plno co jsi jich měl :D heheheh no třeba jo nech bejt jak tě znám :D to zase příjdeš s nějakou peckou,jinak to bys nebyl ty :D Tak super :D já se někdy ozvu :D :D Jo to už bych sakra mohl už to je sakra dlouho to už je ostuda ode mě :D

grovestreet
grovestreet napsal 10.10.12 v 16:14

Čau Martine, ale vždyť to je všechno starý, žádný aktuální motorky bohužel nejsou, ikdyž sem řidičák rozšířil, tak třeba se zblázním a koupím dokud to jde nějakou R1 s 25kw :D :D
Ne sranda :) Sem rád že se to dá číst, díky, a na slohovku, no to klidně něco dohromady dáme :D Joo určitě se zastav už fakt jo :) měj se

Martinpetricek2
Martinpetricek2 napsal 08.10.12 v 20:39

ty jo tady někdo nelení :D Chvilku nekouknu na tvuj profil a hnedka tu je kotel novejch motorek :D Ale zase mě strašně baví číst tvoje hodnocení a zkušenosti s motorkou,asi tě použiju na sloh k matuře,a estě se u toho všichni zasmějeme :D Už se musim nekdy stavit už to dohadujeme dlouhou dobu :D

grovestreet
grovestreet napsal 12.10.11 v 15:18

určitě, a zařádíme

Martic
Martic napsal 12.10.11 v 13:48

Jasný. Tak dej kdyžtak vědět až bude mašina v cajku .