BMW R 1150 R (2002)

Vlastník hroch-r1150r
Vloženo 5.9.2011
Aktualizováno 11.3.2013

Klasickej naháč/cesťák od BMW co víc si přát.

První dojmy - Na mašinu jsem si musel chvíli zvykat, ale ono se není co divit... skok oproti jawě 350 to byl mílovej... Váha se sice po rozjetí ztratila... ovládání blinkrů byl ze začátku horor... bylo to surové..hold kardan :) ale všechny tyto věci se časem ztratí a teď to co jsem ze začátku měl za problém jsou nyní přednosti.

Motorku bych doporučil pro - pro lidi co nikam nespěchaj a chcou si užít krásu jízdy na motorce... a když bouchnou saze tak i tuhle radost BMW zvládne s bravurou jí vlastní.

Doplňky na motorce - štítek, tankpad, kryty válců, padací rám

Bmw jsem si vybral hlavně pro jeho univerzálnost, kdy ho můžu protáhnout jen kolem "komína" , ale i na něm vyrazit za hranice a najet stovky kilometrů

Motorku bych zhodnotil velmi pozitivně, není to sice žádnej sportovec, ale když se rozvášní je jako HROCH k nezastavení :).
Jednoznačně nejlepší podvozek.. kde se na něho hrabou leckteré dnešní motorky.
brzdy:prostě paráda perfektní dávkovatelnost u přední brzdy.. na zadní se musí s citem ta se mile ráda zablokuje.
ovladatelnost na tak těžkej stroj špičková díky nízkému těžišti.
moje dlouhodobá spotřeba po 7 tis. km je 5.5 l/100km při cestovním tempu jsem se dostal na 4,5.
+ brzdnej účinek motoru... ten si naprosto užívám :)

servis je klasika po 10 tis.

menší neduhou boxeru je spotřeba oleje,takže HLÍDAT !, ale není to nic hrozného cca deci na 1000 km
je třeba si zvyknout na hrubější převodovku není to žádnej sametovej japonec,ale jednička tam jde rozhodně bez jakýchkoliv kovových zvuků jako např u gsx 1400. :)
hodně lidí rádo omývá klopnej efekt motoru... KDE SAKRA maximálně tak na místě a nebo fakt když už jedeš jako prase ,ale rozhodně tě to nijak nerozhodí. :D

nic víc mě nenapadá každej si prostě musí přijít na to co mu pasuje a co ne.

Jankole
Jankole napsal 13.11.15 v 12:42 10b.

Ahoj, je v super stavu. Koupil jsem si letos R850R ve stejné barvě. Vypadá hodně podobně vč. chlazení na nádrži. Mám ale k tobě dotaz, kde jsi prosím tě sehnal ty boční madla spolujezdce a zadní plotnu. Jedna plotna se tu nabízí, ale vypadá hrozně a madla ne a ne najít.
Moc dík za radu

MedvědB12
MedvědB12 napsal 27.12.12 v 23:24 10b.

Protože mám rád opravdové motorky, a to tahle krasavice s leteckým boxerem opravdu je, tak nemůžu dát nic jiného než 10 b ( dal bych i 20, kdyby to šlo ) Tahle mašina se nikdy a nikomu neokouká

Daver84
Daver84 napsal 18.02.12 v 18:19

R1150R jsem měl taky v merku..krasave!

Shiver
Shiver napsal 25.01.12 v 21:40

Ta bílá hrošíkovi sluší, zas tak často se nevidí. Tankpad je super

istonbike
istonbike napsal 30.10.11 v 09:24

Hroch je originální a krásný ale né každá japonka je uječená do Frýdku 10b a přání jen super hrošácké kilometry v sedle