Triumph America (2011)

Vlastník Triny
Vloženo 30.7.2011
Aktualizováno 22.2.2022

Konečně jsem se dočkal. Dlouho jsem vybíral a váhal. Do tohoto motocyklu jsem si sedl a okamžitě jsem zjistil, že je to ono, perfektně mi sedí a to mám 180 cm. Ani loňský model, byť je krásný, mi tak nesedl. Úpravy modelu pro rok 2011 udělaly své.

Motorka koupena od Angelracing Olomouc - opravdu dobré, kluci se snaží.

První dojmy - úžasné

Motorku bych doporučil pro - Motocykl doporučuji tomu, kdo má rád tento styl a klidně i nezkušeným a začínajícím jezdcům. Já jsem na Americu přešel z ČZ 125, chce to na začátek jen trochu klidu a rozumu.

Doplňky na motorce - Plexi, padáky, opěrka, brašny, otáčkoměr, rolka, a v roce 2014 ukazatel zařazené rychlosti (protože stárnu a blbnu).

Motocykl jsem zakoupil v Olomouci v srpnu 2011 a prodejce mi jej ochotně dovezl zdarma (120 km) až na dvůr.Dokoupil jsem opěrku a brašny. Na první garančce (1000 km) bylo domontováno sklo a padák. Jinak zatím nemám potřebu s motocyklem nic dělat. Vše sedí - řidítka bezva, předkopy akorát, prostě paráda.Zatím jsem najel 5000 km. Spotřeba po záběhu je na plnou nádrž ( cca 20 l) asi 400 km. což mne velmi mile překvapilo.Nejdelší trasa v jednom kuse byla 350 km a nic mne nebolelo, dal bych si kafe a klidně jel dál.Tuhle motorku prostě miluju. Všude kde se objevím budí pozornost. Nejezdí jich tolik a tak jí každý okukuje.Všichni si myslí, že stojí o hodně víc než skutečně stála.Už je mi taky jasné proč jí spousta bikerů nevzala za svou. Je to prostě anglický gentleman. Je kráský tak jak je. Nejde z něj udělat více či méně,vkusně či nevkusně vykašpařený choper ve stylu bůh ví čeho. Každý doplněk se musí pečlivě zvažovat,nesmí rušit a musí sedět.Čiší z něho klid a pohoda. Prostě láska.
!!!
Na základě dotazů od dalších nových majitelů tohoto modelu, jsem se setkal nejen já s jednou zvláštností. V záběhu, tedy před první garančkou motor občas na křižovatce a to i když byl zahřátý "chcípnul". Stačilo pouze mírně otočit "kolečkem" , zvednout otáčky volnoběhu a bylo po problému. Když jsem si dokoupil otáčkoměr, tak jsem zjistil, že optimum je 950 až 1000 otáček na volnoběh. Další věc bylo to, že se na volnoběh z motoru, nebo z převodovky, těžko povědět odkud občas ozvalo kovové cinkání. Nepřišel jsem na to co to bylo. Po první garančce , tedy po seřízení ale vše skončilo a již jsem se s tím nesetkal. Jinak dále platí moje absolutní spokojenost. Pokud máte někdo obdobnou zkušenost, tak prosím napište. Nejde v daném případě o model motocyklu, jako spíše o daný typ motoru. Těším se na případné odpovědi.

Ahoj všem . Jsem rád že mi stále píšete o rady, zkušenosti a zdali jsem spokojen a jestli nebudu měnit za silnější atd. Takže k 17.3.2014 jsem stále spokojenější, ( i když zase o roky starší) měnit nebudu a nechci a Olomouc , kam jezdím na servis se chová vzorně. Závady žádné, takže jsem fakt spokojený. Těším se na další dotazy každému odpovím. Jen je problém s časem, takže vydržte.

2015 - spokojenost a zase jen spokojenost. Něco mi ale chybí.!!!??? Už vím
skútr.!!!
2016 - úpravy - prodloužení předního blatníku ( necáká na startér) a plexi z
modelu LT (+ 13 cm.)
2016 - listopad - dárek pod stromeček. Motorka má svou garáž a já svůj chlapský
koutek.
2017 - nechal jsem si přešít sedlo a opěrku. Daleko lepší sezení a i vzhled.
2017 - červen - dělal jsem STK, byli hodní, vstřícní a nebyl žádný problém. Ještě mi poradili a vysvětlili spoustu věcí. Pravidla sice existují, ale ochotně mi vysvětlili za jakých podmínek a co mohu na motorku montovat. Fakt supr přístup. Pravda ale je, že to nemám žádnou "stavbu".
2017 - červen - po 6.5 letech ukončila svou životnost baterie.
2018 - Stálá spokojenost. Letos chystáme Rakousko, Itálie a Francie, Belgie. Vždy na 10 dní.
2018 - říjen. Vyskytla se první závada. Praskla žárovička ukazatele neutrálu.
2021 - a jezdí a jezdí bez závad
2021 - 27.10. tak jsem nechal motorku servisovat u Triumph HK. Servis na 20 000 km. Když jsem si jí převzal zpět a nastartoval, nestačil jsem se divit. Zní líp, jede líp, všechno je lepší. Fakt supr servis. Letos jsem na ní najel pouhé 3 000 km (Chorvatko) Jsem stále velmi spokojen . Závady žádné, jede a jede.
20.2.2022 prodáno, opouštím styl chooper a přecházím na cestovní enduro.

SEDLI77
SEDLI77 napsal 20.06.19 v 09:36

TAK UŽ Zase jezdím, přehozené kabely od jednotky, taková bejkárna, koukám na foto, to prodloužení blatníku je super a to plexi prodloužení taky...kde jsi sehnal?

razde
razde napsal 03.04.19 v 19:13 9b.

To je značka jak řemen a moto super

SEDLI77
SEDLI77 napsal 08.10.18 v 19:45 10b.

dobrý den, přesně s volnoběhem mám problém, mohl bych poprosit jakým kolečkem otočit? mám 2010. jinak tu motorku taky miluju

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.10.17 v 07:04 10b.

Tak pane, to nemá chybu. Závidím jak mašinu, tak tu nádhernou vymazlenou vysněnou dílničku. Supr! Splněný sen každého motorkáře.

mazel1500
mazel1500 napsal 03.10.17 v 21:55 10b.

Fakt krasavice!!! Ať Ti dělá jen radost.