Honda CBF 125 (2009)

Vlastník mike3hylo
Vloženo 24.7.2011
Aktualizováno 6.3.2015

--- prodáno --- Moje první motorka. Kupovaná v době, kdy jsem o motorkách věděl akorát to, že oproti autům mají kola 2 a né 4 :D Ale naměnil bych. Koupená v květnu 2009 ( nová )

První dojmy - První dojmy... bylo mi 16, moje první motorka...takže jsem byl logicky nadšenej. Bylo jedno co kdo říkal, pro mě to byla nejlepší motorka na světě. Univerzální, pohodlná, s nulovými náklady v krásné červené barvě...co víc jsem si tenkrát mohl přát.

Dáváme si již třetí sezonu a za tu dobu máme naježděno nějakých 14680km. Poctivě jsem zajížděl a jezdíme na pravidelné servisní

Jedinou mojí úpravou je laďáček IXIL

Lepší motorku pro 16letýho kluka bych si ani neuměl představit. Spotřeba se pohybuje od 2 do 3l/100km. Mám pořád původní pneu a vzorek napovídá, že ještě několik tisíc kilometrů rozhodně vydrží stejně tak brzdové destičky, které jsou pořád v pohodě ;) Co víc si v 16 přát, když tam maximálně chcete lejt benzín a hlavně jezdit ? :)
Moje maximální rychlost na rovince je nějakých 110km/h , ale cestovní jezdím 90-100 a bohatě mě to stačí. Pokud je potřeba, předjet se s ní pohodlně dá. Těch 125km/h jsem z ní vyždímal ale proč jí trápit? :) Jinak za Hondou CBR125 co mám vlastní zkušenost nijak nezaostává i když se CBRko pyšní o něco větším výkonem. Že bych za kamarádem zaostával se rozhodně říct nedá
nějaké klady:
- oproti CBR125 dospělejší vzhled a lepší jízdní pozice, když na ní sedíte máte už trochu pocit z motorky ne jízdního kola...
- jak už jsem psal, nízké provozní náklady
- na 125 myslím dostačující výkon
nějaké zápory
- pro někoho u starších modelů absence otáčkoměru. Mě to nikdy nevadilo, alespoň jsem se naučil řadit podle citu a navíc jsou rychlosti chytře vyznačeny na tachometru a dá se řadit podle nich
- rám a zadní pružení motorky, občas se v zatáčkách nepřirozeně kroutí, vzadu by byl centrál rozhodně lepší
- pneu TVS na nějaké extrémní náklony skutečně nejsou ( vyzkoušeno ) navíc na mokru jsou podle mě nebezpečně nefunkční, pokud se ale zahřejí na suchu drží jinak dobře

Postupně doplním další informace :)

Když se na to podívám s odstupem času, můžu říct že bych neměnil. Šel bych do ní znova. Je to ideální motorka do začátku na naučení.Za málo peněz opravdu hodně muziky :)

stojaspalka
stojaspalka napsal 18.10.11 v 16:22

parádní fotky, koukám, že zatím kdo CBFko měl, tak si ho jen pochvaluje

Haňula
Haňula napsal 14.09.11 v 18:38

Pěknáá 10b!

Aneta-Jarous
Aneta-Jarous napsal 01.08.11 v 15:44

pěkný kousek

mike3hylo
mike3hylo napsal 01.08.11 v 00:29

YZF nestačím ale CBF není motorka stvěná k pokořování maximálek jen jsem chtěl naznačit, že když chce, umí se rozhýbat

spidy
spidy napsal 31.07.11 v 19:26

jasný, záleží jak v tý tvojí skupině jezdíte...kdyby chtěl, tak ti ujede. stačíš i yzf-rce?