MZ 125 SM (2007)

Vlastník Mad_Rockstar
Vloženo 21.7.2011
Aktualizováno 5.10.2014

Je to skvělá motorka na začátky. 125 ve 4T s 11kW. Má parádní ovladatelnost a do zatáček víceméně padá sama. Přednosti týhle motorky jsou velmi kvalitní motor s pěkným výkonem, dost ostrý brzdy na váhu a originální pneu Heidenau K66.

První dojmy - Při koupi jsem ml strach z rozvoďáku a vůbec 4taktu ale jak se ukazalo je to supr nemuzu si na nic stezovat a jsem maximalně spokojenej jediné co se ještě dořeší tak je zadni svetlo

Já už jezdím na motorkách od doby co jsem se na to vyšplhal, jako malý hodný a znuděný chlapeček jsem v 5ti letech ukradl svému dědovy fichtla. Jelikož jsem sním jezdil dost často, tak jsem vědel co a jak. Opřel jsem si ho o zeď a skákal na nakopávačce a ono to blaflo a nakonec jsem se i na podruhý rozjel. Jak čas plynul a já prošel řadou motorek bez papírů a nějak se stalo, že jsem začal být fanda co Simsonů a MZ. Když přišel na řadu řidičák, tak jsem zamozřejmě uvažoval i o koupení motorky. Procházel jsem všemožné internetové inzerce a nenašel jsem motorku, která by mě zaujala natolik abych z ní byl unešenej. Chtěl jsem něco ve 4T, ale jak jsem viděl XT, WR, DR, XR nebo XL Varadero, tak se mi hned vybavil teepek se šikmíma očima a jak tam maká na tý motorce a ani na to s těma očima nevidí. Náhodou jednoho krásného dne, přijel na koupaliště frajírek na mě uplně neznámý motorce. Z dálky na ní koukam a bylo mi jasný, že je to nějaká 250 nebo větší nálevka. Přijdu blíž a vidím nápis MZ Motorcycle a v tu chvíli mi hráblo a všichni na mě čumeli s otevřenou hubou jak skáču kolem motorky a prohlížím si jí. Potom přišel ten chlápek a já mu začal klást nejrůznější otázky. Bylo rozhodnuto ,, Nic jinýho než MZ 125 SM NECHCI,, křičel jsem každej den na dědu a tátu u motoinzerce. Ušetřil jsem si na ní a blížil se D Day, H Hour a S Seconde.
15.7.2011 Jsem si pro ní jel, byla tam pro mě připravená a už bylo jasný, že na ní jedu domů. K dnešnímu dni (21.7.2011) mám najeto 850 km a zatím bez jediného problému. Jsem sní velice spokojen a po ujetí dalších km budu přidávat další kousky do článku.

Vzhled
Po vzhledové stránce ihned každého zaujme. Někomu se líbí, někomu ne, ale já jsem se do té krásy propadl. Každá hrana vyniká detailním promyšlením návrháře. V roce 1999 byla navržena a vypadala opravdu ošklivě, ale díky návrháři od DUCATI Jens vom Brauckovi vzhlíží, tak jak vzhlíží. Mě osobně se tato barevná kombinace nejvíce líbí 2007 Gangsta - Černá matná s červenými ráfky

Motor
Hnací agregát návrhu KTM a výroby BOSH s 11 kW a omezovačem na 10500ot/min.
Na 4T je velice živí a hraví, rychlost si krásně do kopce drží a nepovoluje a totéž platí i při jízdě ve dvou. Krásně táhne už od volnoběhu, ale jakmile se dostanou otáčky nad 6500, tak začína ,,Real Supermoto Fun,, . V tu chvíli se probere 15 pravých německých hřebců, kteří se začnou ozývat z vykuchaného laufu a každá buchta se začíná otáčet :D

Podvozek
Podvozek se tváří celkem obstojně, za přední tlumiče by se nemusel stydět i daleko větší motorka, sice není up side down, ale funkci plní stejně a je to hlavně vzhledová záležitost. Zadní tlumič bych ocenil tvrdší, ale funkci plní perfektně... proč by taky ne když jsou to všecko WP. Možnost nastavení je minimální, pouze hustotou kapaliny nebo předpětím pružiny.

Chtěl bych podotknout ,že zimní úpravy se zatím skvěle daří

jerrij
jerrij napsal 24.11.13 v 19:28 10b.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 12.03.13 v 21:33 10b.

Dost GOOD

placka226
placka226 napsal 05.02.13 v 18:52 10b.

Parádní 10b

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:06 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

EveryBady
EveryBady napsal 16.11.12 v 20:45 10b.

fakt supr fotky hlavně na tom ostrůvku..ta je na oscara jinak hezká motorka a hezká slečna :D