Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník zemakh
Vloženo 4.7.2011
Aktualizováno 21.3.2020

Moje první,zakoupena z čistě praktických důvodů.

První dojmy - První dojmy každé jaro stejné,po delší jízdě brnění v rukou a pozadí.

Měla na svědomí vznik mojí posedlosti jednostopýmy vehikly.Stroj s velkým srdcem,většinou opravitelný tím co má člověk po kapsách.Nedojel jsem jen dvakrát a to z vlastní blbosti,jednou to naštěstí nebylo daleko od domova.Podruhé to bylo horší,déšť,utržený ventilek zadního kola a válenda byla na světě.

Dostala se ke mě na doporučení kamaráda od jeho vzdáleného příbuzného v roce 1997 (aha,výročí) za celých 4tis kč ,s doklady které byly podle slov prodávajícího psané na nebožtíka.
Jedno léto jsem pojezdil na divoko, a v roce 1998 jsem se rozhodl že se stanu legálním vlastníkem a provozovatelem.Protože adresa posledního majitele v TP byla v Jihlavě,zapátral jsem v telefonním seznamu a našel někoho stejného příjmení.
Dovolal jsem se a opatrně oznámil že jsem koupil motorku psanou na to a to jméno , ,načež mi hlas na druhé straně drátu okamžitě odpověděl :"Jo,to je brácha,bydlí Na hliništi" a ochotně mi nadiktoval adresu.
Na nic jsem nečekal a za pánem bývalým nebožtíkem jsem se vydal.Starý pán byl velice překvapený že to ještě jezdí a bez řečí se mnou zašel na inspektorát motorku přepsat.Po předložení dokladů jsme ještě zjistili že máme narozeniny ve stejný den v roce.
Tak se stalo že jsem se stal majitelem a musel jsem na stk. Prohlídka nebyla problém,jen panu technikovi za přepážkou se trochu zakouřilo z hlavy když několikrát prolistoval velký TP a hledal datum poslední stk. Jak se ukázalo , motorka nebyla 35 let na stk (poslední záznam byl z roku 1963) a rozhodně nevypadala na to že by dlouho někde stála a byla mimo provoz.
Postupem času jsem sehnal revmaplechy, děda někde na půdě vyštrachal plexisklo a na konec se mi podařilo sehnat i pávíka.
To bylo tak že se v okresní drbně objevil inzerát na panelku s pávem za 1500 kč,mám pocit že měla být i s doklady.Okamžitě jsem vyrazil. Nějaký blázen koupil jen motorku a na mě zůstal za pět stovek páv 41 v původním stavu, jen na něm byly nabastlené panelkové blinkry.
Jelikož jsem neměl žádnou předlohu závěs jsem na motorku přidělal jak mi přišel pod ruku. Tak se stalo že na prvním srazu pávíků ve Lhotce u Mělníka jsem byl za jelito poněvadž závěs byl vzhůru nohama a dole byl přišroubovaný místo na stupačkách na tlumičích
Nakonec přišla bída na kozáky a po dlouhých letech šel do světa.
Pokračování příště.

O.N.E.
O.N.E. napsal 21.03.20 v 09:08

Super kejwa

O.N.E.
O.N.E. napsal 21.03.20 v 09:05 10b.

Super kejwa

pp377
pp377 napsal 05.02.18 v 20:35 10b.

Pěkná soupravička, ať Ti dělá samou radost a jezdí o 106!

zemakh
zemakh napsal 22.02.17 v 21:19

Pokusím se napravit foto a info...

CadLubeen
CadLubeen napsal 21.02.17 v 16:34 9b.

Áno. Velmi praktické!